آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5450
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1390 10:48
تعداد بازدید : 394

پس از چالش‌های بسیار

سود سپرده های بانکی 7 تا 20 درصد کلید خورد

مدیران بانک های دولتی و خصوصی نرخ سود سپرده های کوتاه مدت و بلندمدت را تعیین کردند که از دیروزدر بانک ها لازم الاجرا شد.

فناوران-کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی با برگزاری جلسه‌ای در خصوص نرخ‌های سود سپرده‌ها به توافق رسیدند.
بر همین اساس بانکداران دولتی و خصوصی تصمیم گرفتند نرخ سود سپرده کوتاه‌مدت ویژه (روزشمار) را 7 درصد و نرخ سپرده کوتاه‌مدت 3 ماهه را 10 درصد تعیین کنند.طبق تصمیم کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی، نرخ سود سپرده‌ مدت‌دار 6 ماهه از این پس 12 درصد و همچنین نرخ سود مدت‌دار 9 ماهه 15 درصد تعیین شده است.
سپرده‌گذاران سیستم بانکی می‌توانند با سپرده‌گذاری یک ساله 17 درصد و سپرده‌گذاری 5 ساله 20 درصد سود از بانک‌های دولتی و خصوصی دریافت کنند.
بانک‌های دولتی و خصوصی مجازند نرخ سود سپرده‌های بین یک تا پنج ساله را از 17 تا 20 درصد تعیین کنند.تعیین نرخ سود در این فاصله یک تا پنج سال در اختیار بانک‌های دولتی و خصوصی گذاشته شده است.بر اساس اطلاعات رسیده بانک مرکزی نظر مساعدی درباره نرخ‌های مصوب در جلسه مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :