آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54536
تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 11:56
تعداد بازدید : 802

درخواست اتاق اصناف از رییس جمهوری

قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کنید

رییس اتاق اصناف ایران با تاکید بر این که متاسفانه نقطه نظرات فعالان صنفی مورد توجه سازمان امور مالیاتی قرارنگرفت، گفت: طرح هایی در دست اقدام داریم و از دولت روحانی که به عنوان دولت تدبیر و امید نام گذاری شده، درخواست می‎کنیم تا قانون مالیات بر ارزش افزوده را اصلاح کند.

ایسنا- علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه در یکسال گذشته که دولت جدید آغاز به کار کرد نمی توان همه مشکلات مبتلا به بخش اقتصاد و بنگاه ها را حل کرد، گفت: البته در این مدت کارهای مثبت زیادی انجام شده و به طور نسبی عملکرد خوبی را شاهد بوده‎ایم.
رییس اتاق اصناف ایران در خصوص بحث مالیات بر ارزش افزوده و با بیان اینکه بازار ایران کمی متاثر از این بی عدالتی است، گفت: همه ما تکلیف داریم به دولت کمک کنیم ولی این نوع مالیات را ناعادلانه می دانیم و اجرایی کردن آن را به نفع مجموعه نمی دانیم. وی با تاکید بر ضرورت بازنگری بحث مالیات بر ارزش افزوده، افزود: در بحث بنگاه های تولیدی، بسته های حمایتی در اجرایی کردن هدفمندی یارانه ها عملی نشد که آسیب شدیدی به بخش تولید وارد آمد و از سویی نظام توزیع ما مظلوم واقع شده و ساماندهی خوبی صورت نگرفت. فاضلی گفت: اتاق تهران پس از اصلاح قانون نظام صنفی ادغام شده و اتاقی واحد تشکیل دادند که نهادی قوی و قدرتمند است و دولت باید به آن توجه بیشتری کند.
رییس اتاق اصناف ایران در ادامه افزود: با کمک همکاران در پی رفع نواقص و موانع مالی اتاق ها هستم و اگر قرار باشد که آنها برنامه ریزی درستی با کمک نیروهای متخصص انجام دهند همه اینها پشتوانه مالی نیاز دارد.
فاضلی در ادامه با تاکید بر اینکه نهادهای صنفی ما در کشور باید قدر و منزلت خود را بدانند و برای اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی می توانند بهترین نقش را ایفا کنند گفت: این سیاست اصلی ماست که در جهت تقویت اتحادیه ها بتوانیم طرح های نزدیک به واقعیت را به دولت اعلام کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :