آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54645
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 10:40
تعداد بازدید : 688

امکان دانلود رایگان دانشنامه مطبوعات جهان اسلام

دانشنامه مطبوعات جهان اسلام که زیر نظرعلی اکبر ولایتی و با همکاری معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد در دولت دهم تدوین شده بود، در اینترنت منتشر شد.

خبرگزاری مهر- دانشنامه مطبوعات جهان اسلام با هدف ارایه گزارش جامعی از مطبوعات جهان اسلام و زیر نظر علی اکبر ولایتی تولید شده که در مجموع، اطلاعات بیش از 200 نشریه اسلامی که به صورت روزنامه، هفته نامه، ماهنامه یا فصلنامه که در کشورهای مختلف و با زبان های گوناگون منتشر می شوند، در آن جمع آوری شده است.
در این دانشنامه تلاش شده که هر نشریه ای که با رویکرد اسلامی منتشر می شود (نه نشریات آنلاین) با هر تیراژ و در هرسطح توزیعی اعم از محدود یا گسترده، و مذاهب گوناگون اسلامی مورد بررسی قرار گیرد، تا تلاش مذاهب مختلف اسلامی براي انتشار عقاید اسلامی خاص نیز مورد مطالعه قرار گیرد.
برای مثال فرقه احمدیه که حتی ورود و انجام اعمال حج برای آنان از سوی دولت عربستان ممنوع شده است و فعالیت رسانه ای گسترده ای در پاکستان و انگلستان دارند نیز در جامعه مورد بررسی لحاظ شده اند، یا نشریات اهل تسنن به زبان فارسی نیز از قلم نیفتاده اند.
همچنین در این دانشنامه گروه مخاطبان اعم از زنان، کودکان و جوانان که گروه هدف گردانندگان نشریات هستند، به طورخاص مورد جستجو و بررسی قرار گرفته است.
این دانشنامه در جهت سیاست های معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت یازدهم به منظور استفاده پژوهشگران و صاحب نظران، روی سایت این معاونت قرار گرفته است و علاقه مندان می توانند برای مطالعه آن به آدرس  farhang.gov.irمراجعه کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :