آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54655
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 10:58
تعداد بازدید : 635

انتظارمان از اپراتورها تعیین تعرفه متعادل بود

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: تعرفه پایه یک دقیقه مکالمه درون شبکه ای تلفن همراه برای سیم کارت های دایمی ۴۹۹ ریال و سقف آن ۵۹۹ ریال است که انتظار داشتیم اپراتورها تعرفه متعادل تری را انتخاب کنند.

فناوران- حسن رضوانی با اعلام اینکه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه پایه یک دقیقه مکالمه درون شبکه ای تلفن همراه برای سیم کارت های دایمی را 499 ریال و سقف آن را 599 ریال تعیین کرده است، گفت: بر این اساس اپراتورهای تلفن همراه می توانستند تعرفه خود را در بازه عددی 499 و 599 ریال تعیین کنند.
وی افزود: در این راستا اپراتور ایرانسل، تعرفه مکالمات سیار به سیار درون شبکه ای را تغییر نداده و با قیمت پایه 499 ریال این خدمات را ارایه می دهد و در بخش سیار به سیار برون شبکه ای و سیار به تلفن ثابت نیز تعرفه را از 625 ریال به 499 ریال کاهش داده است.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بازار و الزامات شرایط رقابتی این انتظار وجود داشت که اپراتورها تعرفه متعادل تری را انتخاب کنند، گفت: اپراتور همراه اول نیز می توانست در محدوده تعرفه پایه و سقف که در مصوبه 184 پیش بینی شده بود تعرفه پایه یا کمتر از 570 ریال فعلی را انتخاب کند اما براساس تصمیم هیات مدیره، شرکت مخابرات ایران تعرفه 570 ریال را برای ارایه خدمات تلفن همراه تعیین کرد.
معاون رگولاتوری در تشریح مصوبه 184 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: کمیسیون به منظور یکنواخت سازی تعرفه های تلفن همراه، برقراری عدالت تعرفه ای با حذف منطقه های (زون های) بین شهری و تعیین آبونمان به صورت پلکانی، فراهم کردن امکان تعریف بسته های تعرفه ای مختلف توسط اپراتور، نظارت پذیری بهتر و پایه گذاری نظام تعرفه ای علمی، تغییر تعرفه ها را تصویب کرد.
او تاکید کرد: در شرایط رقابتی مشترکان تلفن همراه با در نظر گرفتن تعرفه ها می توانند از خدمات هر یک از اپراتورهای تلفن همراه استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :