آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54656
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 11:0
تعداد بازدید : 758

تدوین ضوابط فروش سیم کارت های خارجی در کشور

در راستای حمایت از حقوق مشترکان و افزایش رضایت آنها و به منظور ضابطه مند شدن فعالیت عاملان فروش و امکان کنترل و نظارت بر فعالیت آنها، سازمان تنظیم مقررات وارتباطات تصمیم گرفت مجوز فروش سیم کارت های تلفن همراه خارجی در کشور را به شرکت های غیردولتی و واجد شرایط که در ایران به ثبت رسیده باشند، از طریق فراخوان اعطاء کند.
فناوران- شرکت های متقاضی پس از کسب مجوز موظف به فروش سیم کارت های خارجی تلفن همراه در داخل کشور و ارایه خدمات پشتیبانی و اطلاع رسانی هستند.
همچنین فروش سیم کارت های شبکه های ماهواره ای جزء خدمات موضوع مجوز نبوده و فروش سیم کارت هایی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه های ماهواره هایی نظیر ثریا، اینمارست و ... امکان ارایه سرویس دارند، ممنوع است. دارنده مجوز موظف به ثبت و فعال سازی سیم کارت های مشترکان در داخل کشور است.
کلیه اشخاص حقوقی متقاضی دریافت مجوز می توانند پس از مطالعه دقیق «ضوابط و دستورالعمل فروش سیم کارت های تلفن همراه خارجی در کشور» مصوب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرایط مندرج در آن فرم های مربوطه مندرج در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را تکمیل و به همراه مدارک درخواست شده ذیل به این سازمان ارسال
کنند.
ارایه مستندات موافقت ارایه کننده اصلی با اعطای نمایندگی به متقاضی که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا رسیده باشد به همراه نسخه ترجمه رسمی مستندات مذکور؛ اصل فیش بانکی پرداخت مبلغ اولیه حق الامتیاز صدور مجوز به مبلغ پنجاه میلیون ریال (پس از اعلام سازمان) و ضمانت نامه بانکی جهت تضمین حسن انجام تعهدات به مبلغ دویست میلیون ریال قابل تمدید به دفعات بدون قید و شرط در طول مدت اعتبار مجوز و معتبر برای تمام طول مدت اعتبار مجوز (پس از اعلام سازمان) از شرایط لازم برای صدور مجوز
است.
پس از اعطای مجوز به واجدین شرایط، از فعالیت شرکت های بدون مجوز جلوگیری می شود و مجوز به صورت عمومی صادر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :