آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54657
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 11:2
تعداد بازدید : 609

کاربران کامپیوتر امسال 3.7 تریلیون دلار هزینه می کنند

پیش بینی جدید گارتنر حکایت از آن دارد که کاربران کامپیوتر امسال در مجموع ۳.۷ تریلیون دلار در بازار محصولات IT هزینه خواهند کرد که اگر این پیش بینی تحقق یابد شاهد رشد ۲.۱ درصدی درآمد عرضه کنندگان محصولات IT خواهیم بود.
همکاران سیستم-
گارتنر پیش از این پیش بینی کرده بود هزینه ها در بازار IT امسال ۳.۲ درصد افزایش یابد. پژوهشگران علت تجدیدنظر در پیش بینی خود را عواملی مثل کاهش انتظار رشد برای بازار ابزارها، سیستم های پایگاه داده و برخی خدمات IT دیگر دانسته اند.
گارتنر پیش بینی کرده است امسال در سراسر جهان بیش از ۶۸۵ میلیارد دلار در بازار ابزارها و دستگاه های آی تی (رایانه، گوشی، تبلت، پرینتر و غیره) هزینه شود که این رقم ۱.۲ درصد بیشتر از سال گذشته است. همچنین انتظار می رود تا پایان امسال بیش از ۱۴۰ میلیارد دلار در بازار سیستم های پایگاه داده هزینه شود که رقم بیانگر رشد ۰.۴ درصدی هزینه کرد جهانیان در این حوزه است.
 نرم افزارهای کسب و کار نیز از دیگر محصولات IT است که مبلغ قابل توجهی از هزینه کرد جهانیان در بازار IT را از آن خود خواهد کرد. تحلیل گران گارتنر معتقدند تا پایان امسال بیش از ۳۲۱ میلیارد دلار در بازار نرم افزارهای کسب و کار هزینه خواهد شد که این رقم ۶.۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. هزینه کردها در بخش خدمات آی تی نیز با ۳.۸ درصد رشد به ۹۶۷ میلیارد دلار خواهد رسید. خدمات ارتباطات راه دور (تلکام) نیز بیش از یک تریلیون و ۶۲۴ میلیارد دلار از هزینه کردها را جذب خود خواهد کرد که این رقم در مقایسه با پارسال ۰.۷ درصد بیشتر است.
ریچارد گوردون، یکی از معاونین شرکت گارتنر درباره چشم انداز بازار آی تی در سال جاری گفته است: فشار قیمت ها که ناشی از افزایش رقابت ها، عدم تمایز محصولات و افزایش دسترس پذیری به راهکارهای جایگزین است باعث شده است چشم انداز هزینه کردها در بازار آی تی در کوتاه مدت با یک روند کاهشی روبرو شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :