آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 54666
تاریخ انتشار : 11 تیر 1393 11:26
تعداد بازدید : 862

با هدف تسهیل در تعاملات بین المللی صورت گرفت

عضویت نصر آذربایجان شرقی در انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان آذربایجان شرقی گفت: این سازمان با هدف ایجاد تسهیلات برای اعضا خود جهت تعامل با کشورهای دیگر، به عضویت انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی درآمد.

فناوران- سیدعلی موسوی افزود: رویکرد هیات مدیره سازمان ایجاد بستر مناسب برای همکاران بوده است که امیدواریم درسایه ارتباطات ایجاد شده زمینه این امر فراهم شود.
وی در خصوص سابقه طولانی صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی در این حوزه افزود: با توجه به پیگیری‏هایی که انجام داده شده، حضور مجموعه‏های فعال در حوزه فاوا در انجمن مذکور تا کنون بسیار کمرنگ بوده که همین امر مسوولیت سازمان را برای تقویت جایگاه صنعت فناوری اطلاعات در این انجمن بسیار سنگین می‏کند.
دبیر نصر استان در مورد دیدگاه‎های دولت تدبیر و امید و رویکرد استاندار در جلسات حضوری، ابراز امیدواری کرد از این پس شاهد حضور و  مشارکت فعالانه مجموعه‏های این حوزه در سفرهای دولتی و نمایشگاه‏های بین‎المللی باشیم.
 آغاز مذاکرات با مجری الکامپ 93 تبریز
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای آذربایجان شرقی همچنین با اعلام اینکه تیم منتخبی از نمایندگان هیات مدیره سازمان، در جلسه‎ای با مجری نمایشگاه الکامپ 93 دیدگاه‎های صنف را برای برگزاری مطلوب نمایشگاه عنوان کردند، گفت: در این جلسه که با حضور مدیرعامل شرکت مجری نمایشگاه امسال برگزار شد، رویکرد صرفا مالی مدیران نمایشگاه طی سال های گذشته از اصلی ترین دلایل عدم همراهی سازمان در این رخداد مهم استانی بیان
شد.
وی در مورد مشکلات متعددی که شرکت‏کنندگان از نظر فضای نمایشگاهی، شرایط خدمات ارایه شده، انحصاری بودن عوامل، نوع جانمایی، مسایل مالی و غیره طی سال‏های گذشته شاهد آن بودند، گفت: از نظر سازمان، استان آذربایجان شرقی پتانسیل لازم برای برگزاری یک نمایشگاه الکامپ قدرتمند را داشته و دارد که برگزاری موفق آن در سال‏های 84 و 85 که با حضور و همراهی فعال سازمان بوده گواهی بر این ادعاست.
دبیر سازمان واگذاری اجرای الکامپ را به یک شرکت تخصصی، نقطه عطفی دانست و گفت: با این که همچنان معتقدیم سازمان نظام صنفی نهاد قانونی و صنفی مشخص شده برای اجرای نمایشگاه‎های تخصصی فناوری اطلاعات است ولی کماکان آماده‏ایم در صورت عقد توافقنامه  و رعایت کامل منافع اعضا صنف، در برگزاری نمایشگاه امسال مشارکت کنیم.
وی افزود: هجدهمین دوره الکامپ تبریز اوایل شهریور ماه در محل نمایشگاه‎های بین‎المللی تبریز برگزار خواهد شد.
 همکاری پلیس فتا و نصر آذربایجان شرقی
سید علی موسوی همچنین گفت: پیشگیری از فعالیت واحدهای فاقد مجوز فعالیت سازمان با همکاری پلیس فتا  وارد فاز اجرایی می‏شود.   
وی افزود:  در جلسه‎ای با حضور نمایندگان رییس و معاونان پلیس فضای تبادل اطلاعات استان (فتا) و سازمان نظام صنفی رایانه‏ای استان، زمینه همکاری‏های بیشتر این دو نهاد فراهم شد.
وی گفت: از این پس پلیس فتا با واحدهای فاقد مجوز فعالیت سازمان برخورد خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :