آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5467
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1390 11:29
تعداد بازدید : 410

جزيیات نحوه اخذ رای الكترونیكي اعلام شد

رییس مركز نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت كشورگفت: دستگاه اخذ رای الكترونیكی توسط كارشناسان داخلی تولید شده و قرار است در 20 حوزه انتخاباتی استفاده شود.

ایرنا- امیر شجاعان گفت: در رای گیری الكترونیكی، مدارك شناسایی رای دهنده و نیز احتمال رای مكرر وی به داوطلبان در شعبه اخذ رای بررسی می‌شود.
وی افزود: در مرحله بعدی اطلاعات فرد به ترمینال نظارت ارسال می‌شود و بعد از اعمال نظارت، تعرفه الكترونیكی رای دادن به صورن یك كارت الكترونیكی (توكن) حاوی امضای دیجیتالی ناظر و مجری در اختیار رای دهنده قرار می‌گیرد.
این مقام مسوول در وزارت كشور گفت: با مراجعه رای دهنده به صندوق اخذ رای الكترونیكی كه مانند یك دستگاه ای.تی.ام كار می‌كند و با ورود كد داوطلب توسط كاربر تصویر داوطلب در صفحه نمایش به همراه راهنمایی صوتی دیده می‌شود و كاربر داوطلب مورد نظر خود را انتخاب می‌كند و حتی امكان دادن رای سفید نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: در مرحله بعدی تایید نهایی داوطلبان مورد نظر توسط كاربر، انجام و از این صفحه پرینت گرفته می‌شود و به صورت خودكار در صندوقی كه در زیر دستگاه اخذ رای الكترونیكی تعبیه شده وارد می‌شود.
شجاعان گفت: برگه‌های چاپ شده رای كاربران به عنوان ملاك شمارش آرا محسوب می‌شود همچنین اطلاعات در حافظه دستگاه ذخیره می‌شود و بعد از پایان زمان اخذ رای اطلاعات تخلیه می‌شود. مدیر وزارت كشور گفت: این دستگاه با طراحی بسیار ساده و دارای امنیت بالایی است به طوری كه هرگونه تغییرات را در خود ذخیره می‌کند و حتی افراد بی‌سواد نیز به راحتی می‌توانند از آن استفاده كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :