آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5472
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1390 12:0
تعداد بازدید : 398

نارضایتی مردم از نحوه توزیع كارت‌های سوخت، گواهینامه و گذرنامه

مدیرعامل پست: الزام تحویل کارت ها در محل سکونت مردم، منطقی نیست

نحوه توزیع پستی كارت های سوخت، گذرنامه و گواهینامه رانندگی موجب سردرگمی مردم و بروز نارضایتی از كاركرد شركت پست در میان آنان شده است

ایرنا- هدف اصلی از ایجاد شركت پست، توزیع انبوه بسته‌ها و كمك به كاهش ترافیك، آلودگی هوا، آسان‌سازی امور شهروندان، صرفه‌جویی در وقت و هزینه مردم و كاهش هزینه‌های رفت و آمد است.
ولی شركت پست كارت‌های سوخت را به گونه‌ای توزیع می‌كند كه در برخی موارد، با اهداف شبكه پستی كشور در تقابل كامل است.
در شیوه جدید توزیع كارت‌های سوخت، گواهینامه و گذرنامه و مرسولاتی كه به نوعی مربوط به نیروی انتظامی است. شركت پست جمهوری اسلامی ایران، گیرندگان آن دسته از مرسوله‌های پستی را كه هنگام مراجعه نامه‌رسان در منزل حضور ندارند، با به جا گذاشتن یك برگه، به منطقه پستی مربوطه برای دریافت بسته پستی خود دعوت می‌كند.
با وجود این، در روزهای اخیر در اقدامی غیر معمول و غیرقابل توجیه برای مراجعان، هنگامی كه این گونه افراد برای دریافت امانت خود به منطقه پستی مورد نظر مراجعه می‌كنند نه تنها بسته به آنها تحویل نمی‌شود، بلكه پس از دریافت مبلغ مضاعفی، به آنان گفته می‌شود به منزل خود بازگشته و در روزهای آینده در منزل خود منتظر مراجعه مامور پست باشند!
این در حالی است كه در متن برگه‌های دعوت، خطاب به گیرنده مرسوله این گونه عنوان شده كه گیرنده یا وكیل قانونی وی ظرف مدت پنج روز از فردای تاریخ صدور این برگه در ساعات اداری برای "تحویل مرسوله" به منطقه پستی مراجعه كنند و ارایه كارت شناسایی معتبر و این برگه هنگام تحویل بسته الزامی است.
مراجعه كنندگانی كه پس از صرف زمان طولانی و اتلاف وقت، به ناچار برای دریافت مرسوله خود به منطقه پستی دعوت شده می‌روند، بعد از واریز وجه جدید و شنیدن این پاسخ كه مرسوله بعدا برای شما ارسال می‌شود از خود و مسوولان پست می‌پرسند پس دلیل احضار ما به اینجا با وجود گرفتاری‌های روزمره و ترافیك و دوری مسیر و غیره چه بود؟!
اگر قرار است که بسته پستی را در منزل تحویل دهند، آیا فقط دریافت وجه جدید علت این احضار است كه حتی در این صورت هم نیازی به مراجعه حضوری گیرنده به اداره پست نیست.
الزام پست برای تحویل كارت سوخت در محل سكونت
مدیرعامل شركت پست جمهوری اسلامی ایران در مورد نحوه جدید توزیع كارت سوخت، گواهینامه و گذرنامه و مشكلات ناشی از این روند نادرست، گفت: نیروی انتظامی در بخشنامه‌ای شركت پست را ملزم كرده كه این گونه بسته‌ها فقط در محل سكونت به افراد تحویل داده شود.
مهدی كرباسیان افزود: ماموران پست پس از سه بار مراجعه برای تحویل كارت سوخت، در صورت نبود فرد، آن را برای اصلاح آدرس به نیروی انتظامی تحویل می‌دهند تا در مراجعه برای كارهای بعدی، با مشكل آدرس مواجه نباشند.
وی بیان کرد: اسناد مالكیت و ابلاغیه‌های دادگستری باید به فرد متقاضی تحویل شود.
وی در مورد روند معیوب و دردسر آفرین توزیع كارت سوخت و كشاندن افراد به مناطق پستی و اخذ مبلغ از آنها گفت: به زودی نشستی برای بررسی روند فعلی در شركت پست برگزار خواهیم كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :