آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5473
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1390 12:3
تعداد بازدید : 468

هشدار پژوهشگران هاروارد:

کاربران تبلت مراقب گردن خود باشند

پژوهشگران دانشکده سلامت همگانی دانشگاه هاروارد حالت های مختلف بدن کاربران به هنگام استفاده از رایانه های لوحی را مورد مطالعه قرار داده اند و دریافته اند که کاربران تبلت در مقایسه با کاربران رایانه های رومیزی و لپ تاپ ها گردن خود را بیشتر در حالت خمیده نگه می دارند که این رفتار هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت می تواند مخاطرات زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد.

همکاران سیستم- شاید شما هم بعد از اینکه ساعت‌ها غرق بازی پرندگان خشمگین روی آی‌پد خود بوده‌اید درد و گرفتگی گردن را تجربه کرده باشید.
هرچند مهم‌ترین مزیت تبلت و دیگر فناوری‌های همراه انعطاف‌پذیری آنهاست و کاربران می‌توانند در هر حالت و موقعیتی از این فناوری‌ها استفاده کنند. اما برخی از حالت‌های بدن در هنگام استفاده از تبلت نگرانی‌های پژوهشگران سلامت و بهداشت را برانگیخته است.
به گزارش Digitaltrends پژوهشگران در مورد آسیب‌های جدی ناشی از استفاده از تبلت بر عضلات گردن و شانه به کاربران هشدار داده‌اند.
آنها هشدار داده‌اند که این خطرات به‌ویژه زمانی افزایش می‌یابد که کاربران، تبلت را بر روی زانوهای خود قرار می‌دهند و از آن استفاده می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه هارواد به کاربران توصیه کرده‌اند هنگام استفاده از تبلت هر ۱۵ دقیقه حالت بدن و به ویژه گردن خود را تغییر دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :