آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5477
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1390 12:9
تعداد بازدید : 380

آغاز طرح نظارتي ويژه برخورد با واحدهاي صنفي متخلف

سرپرست معاون بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از آغاز طرح نظارتي ويژه برخورد با واحدهاي صنفي متخلف خبرداد و گفت: اين طرح با50 تيم بازرسي و 50 شعبه تعزيرات حكومتي از دیروز (شنبه هشتم بهمن ماه) در سطح استان تهران اجرا شده است.

روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران- موسوي مجد گفت: اين طرح به منظور برخورد با واحدهاي صنفي متخلف كه اقدام به گران‌فروشي، كم فروشي، تقلب و احتكار مي کنند،  آغاز شده است و بر اساس آن، 50 بازرس به صورت محسوس و نامحسوس، كار نظارت بر بازار را به عهده خواهند داشت.
وي افزود: براي اجراي اين هدف بزرگ، نيازمند به همكاري همه‌جانبه مردم نيز هستيم و بر اين اساس، شماره تلفن 124 با تقويت تجهيزات خود در استان‌تهران، آماده پاسخگويي به شكايات شهروندان است.از سوی دیگر، رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز هرگونه افزايش قيمت بدون مجوز سازمان را تخلف عنوان کرد و گفت: با واحدهایی که به بهانه افزایش قیمت ارز بدون مجوز قیمت‌ها را افزایش دهند، برخورد جدي خواهد شد.
يداله صادقي افزود: با توجه به اينكه دولت ارز مورد نياز توليدكنندگان و واردكنندگان را با قيمت تك‌نرخي تامين مي‌كند و نيز با توجه به واردات برخي از اين كالاها از قبل  و گاه با قيمت پايين‌تر از قيمت ارز مصوب دليلي براي افزايش قيمت كالاها وجود ندارد.
رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شايعات بي‌اساس مربوط به ايجاد موج گراني هفته گذشته که با بالا رفتن نرخ ارز در كشور ايجاد شده بود، گفت: عرضه كنندگان كالا موظفند كالا‌ها را با قيمت مصوب عرضه كنند و افزايش قيمت هيچ‌گونه توجيه قانوني و اقتصادي ندارد. اين مقام مسوول تصريح كرد: واحدهايي كه خواستار افزايش قيمت به دلايل منطقي هستند، بايد درخواست خود را به سازمان ارايه دهند و در غير اين صورت افزايش قيمت از سوي عرضه‌كنندگان كالا تخلف محسوب شده و بازرسان سازمان با آن برخورد
 خواهند كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :