آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5502
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1390 8:35
تعداد بازدید : 381

وزير ICT خبر داد:

اتصال 27 هزار مدرسه به شبكه مدارس

وزير ارتباطات گفت: امروز 27 هزار مدرسه را به شبكه مدارس متصل كرديم و در برنامه قصد داريم كه با ايجاد فاز اول شبكه ملي اطلاعات، پهناي باند اين مدارس ارتقا يابد.

فناوران- رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در بحث تجهيز و ايجاد مدارس هوشمند هم برنامه‌هاي خوبي با وزارت آموزش و پرورش خواهیم داشت.
افتتاح شبکه علمی ‌دانشگاه‌ها و مراکز علمی ‌در دهه مبارک فجر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح شبکه علمی‌ دانشگاه‌ها و مراکز علمی ‌سراسر کشور در دهه مبارک فجر خبر داد.
رضا تقی‌پور در همایش نواوری و تحول در ارایه خدمات مخابراتی افزود: این شبکه با پهنای باند و محتوای علمی ‌زیاد در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
وی  گفت: ‌هوشمندسازي سه هزار مدرسه و اتصال دانشگاه‌ها و مراکز تحقيقاتي به شبکه علمي کشور به منظور استفاده از محتواهاي علمي و خدمات کاربردي با حمايت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در حال اجراست.
وزير ارتباطات با بيان اينكه پهناي باند زياد و محتواي علمي از مشخصات اين شبكه است، ابراز كرد: بعضي از صاحبان صنايع گله مندند كه بومي‌سازي، كمتر از آن ميزاني است كه بايد باشد و ما سعي كرديم با ايجاد ستاد حمايت از توليد داخل و تجهيزات بومي در وزارتخانه، قدري بيشتر به اين موضوع توجه كرده و بومي‌سازي را گسترش دهيم.
وي افزود: استفاده از توان بومي و داخلي كشور جزو راهبردهاي اصلي ماست و در راهبرد اصلي ارتباطات و فناوري اطلاعات فقط به توسعه كاربردها فكر نمي‌كنيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :