آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55221
تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 11:26
تعداد بازدید : 1059

برای تولید بورد تبلت

فراسو فناوری SMT را به کار گرفت

شرکت فراسو فناوری نصب سطحی خودکار Surface-Mount Technology یا SMT را در کارخانه اش به کار گرفت. SMT تکنولوژی تمام اتوماتیکی است که برای تولید بوردهای مختلف از‎جمله تبلت استفاده می‎شود.
فناوران- سهیل ترکان، معاون اجرایی شرکت فراسو در نشستی خبری که هفته گذشته در محل کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی پرند برگزار شد، گفت: در یک‎سال گذشته از آنجا که رقبای ایرانی ما زودتر به حیطه تولید تبلت وارد شده بودند، سعی کردیم برای ورود به آن قدم‏های مطمئن‎تری برداریم. سعی ما ارائه محصولی است که خودش راهش را در بازار پیدا کند، نه اینکه به خاطر اسم و رسم فراسو به فروش برسد.
وی افزود: تمام تمرکز ما این بود که در قسمتی از بازار وارد بشویم که سخت‎تر است، گران‎تر است، حساسیت در آن بیشتر است و رقبای قوی‎تری در آنجا حضور دارند ولی در عین حال آینده روشن‎تری را برایش در نظر گرفتیم.
  ترکان گفت: با استفاده از فناوری SMT توان تولید تبلت را به دست آورده ایم و در مدل 712 هم که مدل تولیدی کارخانه خودمان بود این را نشان دادیم. البته این تولید مسلما وابسته به سیاست‎های دولت است.
وی توضیح داد: امسال دولت تعرفه نوت‎بوک را به 10 درصد افزایش داده و طبق گفته‎ها قرار بر این است که تعرفه تبلت بالا برود.
در این صورت ما تولید را بیشتر کرده و تیراژ را بالاتر می‎بریم، اگر نرود ما نیز تغییری در تیراژ تولیدی نخواهیم داد.
معاون اجرایی فراسو از کیفیت بالاتر، گارانتی معتبرتر و قیمت مناسب‎تر به عنوان برگ برنده‎ شرکت نام برد و گفت: از یکی دو هفته آینده سری جدید کی‎بورد و ماوس بدون سیم را هم وارد بازار خواهیم کرد که شامل 10 مدل ماوس بدون سیم و 3 مدل ماوس و کی‎بورد دسکتاپ سلوشن بدون سیم خواهد بود که همگی با قیمت مناسب عرضه خواهد
شد.
علاوه بر آن در فاز بعدی یک برنامه تهاجمی و رقابتی در حوزه کی‎بورد و ماوس وایرلس داریم که تا یکی دوماه آینده شاهد اثرات آن در بازار خواهید بود.
گفتنی است نمایندگان فروش و تعدادی از خبرنگاران از کارخانه فراسو بازدید کردند. واحدهای نگه‎داری مواد اولیه، مواد بازیافتی کارخانه، قالب‏های تولید و واحد تولید جعبه مخصوص بسته‎بندی محصولات فراسو همگی در یک سالن بودند.
دستگاه‎های پرس پلاستیک در تناژهای مختلف برای تولید قطعات پلاستیکی از 90 تن برای تبلت تا 350 تن برای صفحه زیرین کی‎بورد مورد استفاده قرار می‎گرفتند. در سالن دیگر، خطوط تولید کی‏بورد و ماوس، SMT، گیرنده دیجیتال و تعمیرات محصولات قرار داشت. تمامی این سالن آنتی استاتیک بود البته در نقاط مختلف حساسیت آن نسبت به نوع محصول متفاوت است.
بورد ماوس به‎ صورت دستی لحیم شده و با استفاده از تکنولوژی THD قلع به نقاطی که لحیم از آن جامانده تزریق می‎شود. به گفته سیاوش رشیدی مدیر زنجیره تامین، یکی از افتخارات فراسو کوتاه بودن طول مسیر رنگ‎رزی کی‎بورد است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :