آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55228
تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 11:55
تعداد بازدید : 653

انتقاد بلک بری از امنیت آندرویید

اگر چه گوگل اعلام کرده که قصد دارد با افزودن قابلیت موسوم به Knox به امنیت سیستم عامل آندرویید بیفزاید، اما جان چن مدیر عامل بلک بری این اقدام را ناکافی می داند.
خبرگزاری فارس- جان چن که شرکت تحت مدیریت وی یکی از رقبای گوشی های آندروییدی محسوب می شود، این اقدام را شروعی خوب ولی ناکافی دانسته است.
وی با بیان عبارت “ شرم بر تو باد آندرویید”، اضافه کرده که تنها بلک بری می تواند امنیت را برای صاحبان مشاغل و گروه های حرفه ای حساس به امنیت به ارمغان آورد.
مدیر عامل بلک بری با اشاره به اینکه قابلیت KNOX از مدتی قبل به گوشی های سامسونگ اضافه شده، اما تنها دو میلیون نفر از آن استفاده می کنند به این مساله هم اشاره کرده که ده ها میلیون نفر از صاحبان مشاغل از گوشی های ایمن بلک بری استفاده می کنند و بابت امنیت آن اظهار نگرانی نمی کنند.وی در مورد آینده KNOX نیز اظهار بدبینی کرد، زیرا به گفته وی این بنایی است که روی یک پایه ناایمن استوار شده، اما در مقابل معماری بلک بری در تمامی لایه ها از امنیت کافی برخوردار است. البته برخی کارشناسان مستقل معتقدند این اظهارات بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و نه امنیت بلک بری در حد بسیار عالی است و نه امنیت گوشی های آندرویید در حد ادعا شده نامناسب است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :