آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55244
تاریخ انتشار : 18 تیر 1393 12:39
تعداد بازدید : 857

بومی های دیجیتال! اول مشق بعد اینترنت

یکی از دنیای مدرن اعتیاد بیش از حد بچه ها به ابزارهای همراه و همچنین اینترنت است. این مساله تا بدانجا کشیده شده که در برخی کشورها مثل چین که پرجمعیتترین جامعه آنلاین را دارد، به تازگی برای کمک به خانواده هایی که فرزند معتاد به اینترنت دارند، کمپ هایی دایر کرده که در آن نوجوانان مدت طولانی را بدون دسترسی به فناوری و اینترنت می گذرانند و در این کمپ ها همانند نیروهای ارتش، آموزش نظامی می بینند و بعد از یک عمر پشت کامپیوتر نشستن، فعالیت های فیزیکی سنگینی انجام می دهند. اما این بار یک شرکت دست به ساخت روتری زده که استفاده از اینترنت به کودکان و نوجوانان محدود می کند.

BBC- این روتر فقط زمانی اجازه دسترسی به اینترنت را می دهد که کاربر وظایف و تکالیف روزانه خود را انجام داده باشد. این روتر با اسم تجاری “کودوسو” به والدین امکان می دهد فهرستی از تکالیف روزانه را برای فرزندان خود تعیین کرده و در ازای انجام هر یک از این کارها زمان مشخصی از دسترسی به اینترنت را به آنها بدهند. طراح و سازنده این وسیله امیدوار است که در آینده نزدیک اپ یا نرم افزارهای مربوط به انجام ورزش و فعالیت بدنی را نیز در این دستگاه بگنجاند و از این طریق والدین بتوانند با احتساب این نوع از فعالیت های کودکان به آنها دقایق بیشتری از دسترسی به اینترنت را پاداش دهند. در واقع کاربر در ازای انجام تکالیف خود واحدهایی از یک نظام ارزی مجازی را دریافت کرده و می تواند آن را برای دسترسی به اینترنت خرج کند.
جودی ریث، یک کارشناس تربیت کودکان در اینباره گفت که که نگرانی والدین در مورد نحوه استفاده کودکان از اینترنت رو به افزایش است. وی افزود: من با تعداد زیادی از والدین صحبت می کنم و مهم ترین نگرانی آنها فناوری های جدید است که به این زودی ها حل نخواهد شد.جودی ریث همچنین گفت: اما به نظر می رسد که کار این روتر جدید کمی اغراق شده است. به نظر من گفت وگو با کودکان و صدای والدین حتی اگر خود آنها به این مساله اذعان نداشته باشند، تاثیر بسیار بیشتری روی کودکان دارد. والدین باید در مورد تمام عرصه های زندگی فرزندان خود از جمله نحوه استفاده از ابزارها و فناوری های جدید، مقررات محکم و در عین حال منصفانه ای را اجرا کنند. راب ایریزاری، مخترع و طراح این روتر جدید امیدوار است که از طریق معرفی آن در وب سایت های مخصوص جلب سرمایه گذاری برای فناوری های جدید سرمایه لازم برای تولید و عرضه آن را به بازار به دست بیاورد. او حدود ۱۸ ماه روی این طرح کار کرده است. وی معتقد است که امروزه والدین برای کنترل اوقاتی که کودکان صرف اینترنت می کنند و یا مطالب و محتوایی که به آنها دسترسی پیدا می کنند با مشکل مواجه هستند. اما روتر کودوسو امکان می دهد که کودکان در ازای انجام دادن تکالیف و کارهای روزانه خود مثل درس خواندن و یا ورزش کردن، امتیاز دریافت کرده و با استفاده از این امتیازها می توانند در دقایق و ساعات و وب سایت هایی که شما تعیین کرده اید از اینترنت استفاده کنند.
والدین می توانند هزینه دسترسی به هر وب سایت را تعیین کنند. به عنوان مثال می توانند وب سایت های آموزشی را ارزان تر و وب سایت های تفریحی را گران تر قیمت گذاری کنند. بنابراین کودکان ممکن است در زمان خرج کردن امتیازهای خود ترکیبی از وب سایت های گران تر و ارزان تر را انتخاب کنند.
راب ایریزاری طراح این روتر ادعا می کند که وسیله اختراعی او از فناوری های موجود در بازار موثرتر است. چون دسترسی به اینترنت در سراسر منزل را قطع می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :