آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55378
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 11:6
تعداد بازدید : 912

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در مجمع اتحادیه شرکت‎های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‎های ایمنی:

شرکت های ICT از تغییرات اقتصادی و سیاسی استفاده کنند

رییس اتحادیه شرکت‎های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‎های ایمنی در مراسم مجمع عمومی اتحادیه که سه‎شنبه شب با حضور اعضا در هتل استقلال برگزار شد، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد هیات مدیره طی یک سال گذشته از حاضران در جلسه خواست تا با همکاری و مشارکت بیشتر تاثیرگذاری اتحادیه را افزایش داده و هیات مدیره را در راه رسیدن به اهداف صنف کمک کنند.


فناوران- مسعود شنتیایی با ارایه توضیحاتی مختصر در مورد تشکیل اتحادیه شرکت‎های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‎های ایمنی گفت: جمع کثیری از شرکت‎های همکار با حضور رسمی در اتاق بازرگانی ایران و تصویب اساسنامه اتحادیه، سرانجام اولین گام را برای ایجاد تشکل فوق در راستای نظم دهی و ساماندهی فعالان این حوزه برداشتند و اتحادیه شرکت‎های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‎های ایمنی در 19 مهرماه سال 89 تشکیل شد.
وی افزود: اتحادیه دیگری نیز در این حوزه وجود دارد که برای برخی سوال پیش می‎آید که چرا دو اتحادیه فعالیت موازی دارند، در پاسخ به این سوال باید گفت اتحادیه‎ها معمولا براساس قانون نظام صنفی تشکیل می‎شوند و اغلب استانی هستند. اما اتحادیه مذکور سراسری است و بر اساس مصوبه اتاق بازرگانی و در راستای بهبود فضای کسب و کار تشکیل شده است.
 عضویت اتحادیه حفاظت الکترونیک در تشکل دانش‎بنیان
شنتیایی در این نشست همچنین گفت: در اتاق بازرگانی تشکل‏های بالادستی وجود دارد که با توجه به اینکه تعداد تشکل‏ها زیاد است و امکان کسب نظر از تمامی آنها وجود ندارد هر اتحادیه عضو تشکل بالادستی مربوط به خود می‎شود و در این راستا اکنون اتحادیه عضو تشکل شرکت‎های دانش بنیان نیز هست.وی افزود: در عین حال شرکت‎ها اغلب مشکلاتی در خصوص قراردادهای تیپ و مناقصات دولتی دارند که با همکاری اتاق بازرگانی این مشکلات به زودی رفع خواهد شد. بنابراین از اعضا می خواهیم اگر مشکلی در این رابطه دارند با هیات مدیره اتحادیه در میان بگذارند.

 تعیین روزنامه فناوران به عنوان روزنامه رسمی
پس از سخنرانی رییس اتحادیه شرکت‎های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه‎های ایمنی ، مجمع برگزار و هیات مدیره با رای اکثریت ابقا و صفوی به عنوان بازرس انتخاب شد.در عین حال پس از ارایه گزارش مالی توسط خزانه دار ، با رای اکثر حاضران روزنامه فناوران اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی معرفی شد.
همچنین در این جلسه با رای اکثریت حق عضویت 30 درصد افزایش یافت.
آماده نبودن تهدیدی برای فعالان اقتصادی
در پایان نشست مجمع اتحادیه پدرام سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه بنگاه‎های اقتصادی باید از شرایط به وجود آمده در کشور به خصوص تعاملات ایجاد شده با سایر کشورها نهایت استفاده را ببرند و از امروز برای فردا برنامه‎ریزی کنند، گفت: ما نیاز داریم که در تشکل‎ها دور هم جمع شویم و برای چگونگی استفاده از فرصت ها به بحث و گفتگو بنشینیم.
وی افزود: آنچه مسلم است اگر تحریم برداشته شود و برنامه‎ریزی برای سرمایه‎گذاری نکرده باشیم دچار خسارت خواهیم شد.سلطانی تاکید کرد: در حال حاضر بسیاری از شرکت‎های بزرگ دنیا در حال رصد بازار ایران هستند و گروه‎های مطالعاتی را به ایران فرستاده‎اند، اما هنوز خودمان باور نداریم که در فضای جدید باید به دنبال سازو کار جدید رفت.
وی گفت: آماده نبودن هموراه برای فعالان اقتصادی تهدید به شمار می‎آید و شرکت‎های که در حوزه فناوری اطلاعات مجال کار کمتر برایشان فراهم بوده موضوع را جدی‎تر بگیرند.
وی افزود: از اکنون به دنبال شرکای اقتصادی خود در برون مرزی باشید، به گونه‎ای که کانون اقتصادی منطقه به سمت بازار ما تغییر پیدا کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :