آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55384
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 11:15
تعداد بازدید : 601

دولت الکترونیکی، زمینه ساز ایجاد اشتغال است

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری فارس گفت: بر خلاف آنچه عده ای متصور هستند، پیاده سازی و گسترش دولت الکترونیکی نه تنها فرصت های شغلی را از بین نمی برد، بلکه خود می تواند زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی متعدد باشد.


ایرنا - مهرداد سهرابی افزود: امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته این موضوع به اثبات رسیده و استقرار دولت الکترونیکی ایجاد اشتغال را نیز به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: تصور کاهش فرصت های شغلی در کنار عواملی چون موانع سازمانی و اداری، مقاومت برخی مدیران، کمبود اعتبار، فراهم نبودن برخی زیرساخت ها، یکپارچه نبودن پایگاه های اطلاعات، محدودیت در دسترسی به اینترنت و اینترانت و محدودیت در وجود محتوا یا منابع لازم به زبان های مختلف همگی از موانع پیاده سازی دولت الکترونیکی محسوب می شوند.
سهرابی گفت: حضور آنلاین در فضای مجازی، ارتباط دوسویه و تعاملی با مخاطب، مرحله تراکنش یا دریافت خدمت از سوی مخاطب، یکپارچگی اطلاعات و بانک های اطلاعات و خدمات و دموکراسی الکترونیکی که طبق آن دولت و مردم عملا در یک جهت قرار می گیرند، همگی از مراحل استقرار دولت الکترونیکی محسوب می شوند.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری فارس گفت: امروز در کشور، در مرحله سوم قرار داریم و مبحث یکپارچگی هنوز به شکل مشخص وجود ندارد.
وی درخصوص آمادگی الکترونیکی دستگاه های مختلف برای استقرار دولت الکترونیکی گفت: این آمادگی را می توان در پنج محور کلی مورد بررسی قرار داد که زیرساخت فناوری اطلاعات از آن جمله است.
سهرابی افزود: بحث میزان دانش و مهارت های مدیران و کارکنان در زمینه فناوری اطلاعات، وضعیت قانونی و ملی و مشخص بودن ضوابط در این زمینه، امنیت اطلاعات و در نهایت اعتماد مردم از دیگر محورهای ارزیابی آمادگی الکترونیکی دستگاه ها است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :