آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55390
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 11:30
تعداد بازدید : 551

معاون سازمان تنظیم مقررات:

هزینه رومینگ ملی توافقی است

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از توافق اپراتورهای موبایل برای هزینه رومینگ ملی خبر داد و گفت: در صورتیکه این توافق ظرف مدت تعیین شده از سوی رگولاتوری حاصل نشود، این سازمان نسبت به تعیین نرخ استفاده متقابل اپراتورها از شبکه های یکدیگر اقدام می کند.

خبرگزاری مهر- با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هنوز موضعی در خصوص نرخ مکالمات از طریق رومینگ بین اپراتورها ندارد، اظهار داشت: مقرر شد 3 اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل برای استفاده متقابل از شبکه های یکدیگر توافق هزینه ای داشته باشند.
وی با اشاره به جدول تعرفه ای مکالمات اپراتورهای موبایل و با بیان اینکه در شرایط فعلی نرخ رومینگ رایتل به همراه اول ارزان تر از نرخ مکالمات در شبکه همراه اول است، گفت: هم اکنون هزینه مکالمه مشترک رایتل که از شبکه همراه اول به عنوان رومینگ استفاده می کند از هزینه مکالمه مشترک همراه اول که در داخل این شبکه، تماس برقرار می کند ارزان تر خواهد بود؛ براین اساس توصیه می شود اپراتورهای موبایل با درنظر گرفتن این موارد، برای شبکه رومینگ توافق کنند.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کاهش نرخ مکالمات رایتل را در این شرایط مصداق دامپینگ ندانست و گفت: هم اکنون نرخ مکالمات رایتل مانند ایرانسل 499 ریال است و این موضوع نسبت به نرخ های بازار دامپینگ محسوب نمی شود؛ اما برای آنکه در حق مشترکان همراه اول اجحاف صورت نگیرد این موضوع در دست بررسی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه اپراتورها بین خودشان برای هزینه های طرح رومینگ توافق کرده اند ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، چناچنه این توافق صورت نگیرد، رگولاتوری وارد عمل شده و نرخ ها را تعیین خواهد کرد و اپراتورها نیز موظف به پیروی از آن خواهند بود.
رضوانی تاکید کرد: سرویس رومینگ ملی هنوز مراحل اولیه را می گذراند و مشترک زیادی ندارد اما با توجه به اینکه این سرویس به زودی فراگیرتر می شود لازم است اپراتورها نسبت به تعیین نرخ های مناسب در این زمینه اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :