آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55393
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 11:36
تعداد بازدید : 646

ویندوز ۹ پاییز امسال عرضه می شود

ویزور(Wzor) وبلاگ نویس معروف روسی اعلام کرده است که شرکت مایکروسافت قصد دارد پاییز امسال سیستم عامل ویندوز ۹ را عرضه کند.

همکاران سیستم- به گزارش وبسایت Pcworld، این وبلاگ نویس همچنین پیش بینی کرده است که عرضه این نسخه همراه با معرفی روش جدید برای توزیع سیستم عامل مایکروسافت صورت می گیرد که طی آن به جای فروش کلید فعال سازی به یک کاربر، این کلید در اختیار رایانه قرار می گیرد یا از طریق فروشگاه اینترنتی Microsoft Store ارایه می شود.
ویزور که طی ماه مارس ۲۰۱۴ از الکس کیبکالو (Alex Kibkalo) یکی از کارمندان اسبق مایکروسافت اطلاعاتی در این زمینه دریافت کرده بود، از آن زمان تاکنون سکوت اختیار کرده است. اما به تازگی  دست به قلم شده است و در بولتن های روسی اطلاعاتی را منتشر می کند.
وی در آخرین مطلب خود بیشترین توضیح را به نحوه فعال سازی سیستم اختصاص و کمتر سراغ ویندوز ۹ رفت.
باید توجه داشت که شرکت مایکروسافت تاکنون اعلام نکرده است برای آینده سیستم عامل ویندوز چه برنامه ای درسر دارد.
با توجه به آخرین از سیستم عامل رایانه ای مایکروسافت موسوم به Windows 8.1 Update 1، احتمال می رود که مایکروسافت پاییز امسال به روزرسانی قابل ملاحظه ای برای نسخه های کنونی ویندوز انجام ندهد.
برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است که سومین به روزرسانی برای نسخه کنونی سیستم عامل ویندوز با نام Threshold ارائه می شود که البته می توان آن را با نام ویندوز ۹ هم شناخت.
مرکز تحقیقاتی NetMarketShare چند روز قبل اعلام کرده است سهم سیستم های عامل ویندوز ۸ و ویندوز ۸.۱ مایکروسافت از بازار جهانی در مجموع ۱۲.۵۴ درصد محاسبه می شود که البته بیشتر از سهم سیستم عامل Mac OS اپل است و با این وجود نسبت به سهم ۲۵.۳۱ درصدی ویندوز XP و سهم ۵۰.۵۵ درصدی ویندوز ۷ بسیار کمتر محاسبه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :