آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55400
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 11:54
تعداد بازدید : 851

از ممنوعیت تا باخت

ممنوع التصویر و ممنوع البیان شدن محمد خاتمی به اتکای تذکر 10 نماینده مجلس در هفته گذشته، خبری بود که واکنش های بسیاری از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی در پی داشت. این تصمیم که حتی برای برخی از سیاستمداران و مسوولان نیز عجیب بود، مورد انتقاد قرار گرفت.


شبنم کهن چی

2
نگرانی از وضعیت روزنامه نگاران در چند ماه اخیر به شبکه های اجتماعی نیز سرایت کرده است. بازداشت صبا پیک آذر و عدم اطلاع رسانی از وضعیت او تا هفته پیش که از اوین با مادرش تماس گرفت، احضار مرضیه رسولی، و ساجده عرب سرخی دو روزنامه نگار دیگر که برای اجرای حکم حبس به اوین فراخوانده شدند و وضعیت سراج میردامادی باعث نگرانی برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی شده است.

3
شکست برزیل در مقابل آلمان در جام جهانی فوتبال 2014 هفته گذشته همه فوتبال دوستان را به حیرت انداخت. مساله شکست برزیل در مقابل آلمان نبود، موضوع 7 گلی بود که آلمان 5 تای آن را در نیمه اول وارد دروازه برزیل کرد. هواداران مبهوت برزیلی در ورزشگاه باور نمی کردند تیم محبوب و قدرتمندشان که یکی از امیدهای قهرمانی جام جهانی بود دروازه اش هفت بار گشوده شود. این بازی همه فوتبالی های دنیا را به حیرت انداخت.
این بازی رکورد تازه ای در توییتر به جا گذاشت. اعلام شده درباره بازی آلمان و برزیل که پر مباحثه ترین رویداد تاریخ ورزش شناخته شد بیش از 35.6 میلیون توییت ارسال شد. در دقیقه 29 این بازی بیش از 580 هزار توییت با هشتگ مرتبط این بازی منتشر شد.
رییس جمهور برزیل Dilma Rousseff بعد از شکست سخت تیمش در مقابل آلمان توییت کرد: برزیل، خاک هایت را بتکان و فراموشش کن.

4
داعش در برابر کربلا، این وضعیتی است که کشورهای مختلف را به تکاپو انداخته است. انتشار خبری مبنی بر دستیابی داعش به سلاح های شیمیایی نگرانی کشورهای خاورمیانه را بیشتر کرده است. از سوی دیگر حملات جدید اسراییل به غزه و کشتار نوجوانان خشم بسیاری از کاربران را در جامعه مجازی برانگیخته است.

5
بحران کم آبی این تابستان نیز مانند همه تابستان های گذشته ماجرا ساز شده است. اما امسال کمپین های اینترنتی نیز به کمک این بحران آمده و کاربران با استفاده از هشتگ هایی مانند #کمبود آب در توییتر و فیس بوک سعی در فرهنگ سازی برای استفاده صحیح آب و صرفه جویی دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :