آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55415
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 12:41
تعداد بازدید : 542

اسنودن از روسیه تقاضای تمدید پناهندگی کرد

اسنودن که سال گذشته از روسیه به مدت یک سال پناهندگی دریافت کرده بود، درخواست تمدید پناهندگی خود را به مقامات روس داده است.
BBC- اسنودن از دولت روسیه درخواست کرده است با تمدید پناهندگی او موافقت کند. اسنودن تابستان گذشته به دلیل افشاگری های خود در زمینه فعالیت های جاسوسی گسترده ی “آژانس امنیت ملی آمریکا” تحت پیگرد قضایی مقام های آمریکایی قرار گرفت و از دولت روسیه تقاضای پناهندگی کرد. اجازه پناهندگی یک ساله اسنودن در روسیه در ۳۱ ژوئیه به پایان می رسد.
آناتولی کوچه رنا، وکیل مدافع اسنودن در مسکو به خبرگزاری اینترفکس گفت که موکل او مدارک لازم را برای اعطای یک اجازه اقامت محدود به مقا م های روس ارایه داده است. بنا به ارزیابی وولفگانگ کالک، وکیل مدافع اسنودن در آلمان، موکل او می تواند روی تمدید پناهندگی اش در روسیه حساب کند. تاکنون روسیه از استرداد اسنودن به ایالات متحده آمریکا امتناع کرده است. به دلیل افشاگری های اسنودن، مقام های قضایی آمریکا او را به اتهام “خیانت به کشور” تحت پیگرد قرار داده اند.
این در حالی است که از نظر بسیاری افشاگری های ادوارد اسنودن در جهت حفظ حقوق شهروندی بوده و آنها او را نه یک خیانتکار، بلکه یک قهرمان می دانند. یک نهاد آلمانی دفاع از حقوق شهروندی با اعطای جایزه به او، از شهامت مدنی او تقدیر کرده است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :