آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55417
تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 12:43
تعداد بازدید : 700

نگاهی به 4 کشور جرم خیز اینترنتی

سارقانی که از پنجره کامپیوتر می آیند

تا سال ها سرقت کیف و اتومبیل در صدر جرایم دنیا قرار داشت؛ ولی به مرور با امکانات و فناوری های نوین، کلاهبرداری ها نیز رنگ و بوی دیگری پیدا کرده و سرقت های خرد و اندک جای خود را به سرقت های کلان و سازمان یافته داده است.
خبرگزاری مهر- بسیاری از سرقت های اینترنتی از طریق ایمیل های ناشناسی صورت می گیرد که گاه با درخواست های نامعقول از افراد و به طرق مختلف انجام می شوند. به عبارتی، در سرقت و کلاهبرداری های اینترنتی، یک فرد یا گروه با ترفندهایی به اطلاعات شخصی دیگران دسترسی و از آنها سوء استفاده می کنند.
اطلاعات شخصی می تواند رمز ایمیل، استفاده از اطلاعات افراد، ورود به سایت ها و شبکه های اجتماعی و استفاده از عکس ها، فیلم ها و سایر اطلاعات محرمانه کاربران و گاهی هک کردن حساب های شخصی یا سایت های تجاری و دولتی به منظور کلاهبرداری های کلان اقتصادی باشد.در ادامه آمارهایی تکان دهنده از سرقت های اینترنتی در سطح دنیا می خوانید.
 امریکا
به طور تقریبی سالانه حدود 15 میلیون شهروند امریکایی مورد سرقت هویتی قرار گرفته و خسارت های مالی سرسام آوری به مبلغ 50 میلیارد دلار رخ می دهد. در واقع، هویت 7 درصد از امریکایی ها با سوء استفاده و کلاهبرداری همراه بوده و تقریبا با خسارت مالی 3 هزار و 500 دلاری مواجه می شوند.
سالانه حدود 100 میلیون امریکایی با بی احتیاطی و به دلیل ناآشنایی با حفاظت های شبکه اینترنتی، هویت و اطلاعات شخصی خود را در معرض سوء استفاده کلاهبرداران قرار می دهند. این آمار هشدار دهنده حاکی از آن است که این گونه کلاهبرداری ها در امریکا روز به روز در حال افزایش بوده و یکی از جرایم فراگیر و پر هزینه در ایالات متحده امریکا به شمار می رود که مردم را  تهدید می کند.
تحقیقات انجام شده در سال 2013 نشان می دهد که بیش از یک میلیون نفر قربانی کلاهبرداری های اینترنتی شده و سارقان بیش از 21 میلیارد دلار را به سرقت برده اند. این آمار در حالی مطرح می شود که امریکا از سال 2009 میلادی بزرگ ترین سرقت های اینترنتی را به خود اختصاص داده است.بررسی ها نشان می دهد که در سال گذشته 12.6 میلیون امریکایی مورد سرقت اینترنتی قرار گرفته اند. با پیشرفت روش های شناسایی متقلبان در سال های گذشته، پیگیری کلاهبرداری های اینترنتی در زمان کم تری انجام شده است.
یکی از شایع ترین کلاهبرداری های اینترنتی در سال 2007 که حدود 36 درصد از آمار را به خود اختصاص داده، به سوء استفاده از ایمیل های شخصی و ورود غیر قانونی به اطلاعات شخصی مربوط می شود. یکی از عمده ترین کلاهبرداری های صورت گرفته در بخش جرایم رایانه ای امریکا و سراسر دنیا، استفاده از اطلاعات محرمانه کارت های اعتباری است که بین سال های 2005 تا 2010 با افزایش  50 برابری روبه رو بوده است.

آلمان
در سال های اخیر، مردم آلمان از رشد چشمگیر کلاهبرداری های اینترنتی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران در شبکه های اجتماعی اظهار نگرانی کرده اند زیرا امنیت آنها را خدشه دار می کند. در دنیای امروز نمی توان کشوری را از این معضل اجتماعی مصون نگه داشت اما با حفظ اصول امنیتی می توان از سرقت اطلاعات محرمانه جلوگیری کرد.

 انگلیس
بررسی ها نشان می دهد که انگلیسی ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر در معرض کلاهبرداری و سرقت های اینترنتی هستند. تحقیقاتی که در مرکز پیشگیری و مبارزه با جرایم اینترنتی صورت گرفته، حاکی از آن است که حدود یک چهارم شهروندان انگلیسی تاکنون قربانی کلاهبرداری های اینترنتی شده اند و بالاترین آمار در سطح اروپا را به خود اختصاص داده اند.
سه چهارم مردم انگلیس در معرض هک رمز ورود ایمیل خود بوده اند. از هر 10 انگلیسی، یک نفر از طریق کلاهبرداری اینترنتی اقدام به استفاده از اطلاعات کاربران و در نتیجه ارسال اطلاعات شخصی از طریق پست و سوء استفاده از آنها می کند.50 درصد انگلیسی ها مورد سرقت اطلاعات کارت های اعتباری در زمان خرید اینترنتی قرار می گیرند. یکی از عمده علت های سرقت اینترنتی در انگلیس را می توان استفاده از رایانه های متعدد در امر خرید آنلاین و ارتباط با دوستان دانست که می تواند یکی از علت های افزایش کلاهبرداری های رایانه ای باشد.

 ایتالیا
قربانیان آلمانی که مورد سوء استفاده کلاهبرداران اینترنتی قرار گرفته اند، به طور متوسط حدود 43 هزار و 818 دلار متضرر شده اند؛ اما خسارت مالی وارده به قربانیان جرایم اینترنتی در ایتالیا حدود 20 هزار و 146 دلار به ازای هر نفر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :