آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 55495
تاریخ انتشار : 22 تیر 1393 12:14
تعداد بازدید : 491

معاون توسعه فناوری جمهوری:

دانش بنیان برای کاهش مصرف انرژی به کمک شرکت نفت بیایند

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شدت بالای مصرف انرژی در کشور خبر داد و خواهان مشارکت شرکت های دانش بنیان در کاهش آن با استفاده از خط اعتبار 100 میلیارد دلاری وزارت نفت شد.

ایرنا-  علی وطنی وطنی گفت: تلاش می شود با اجرایی کردن دستورالعمل ها شدت مصرف انرژی کشور کاهش یابد چرا که بر اساس آمارهای موجود، شدت انرژی ایران چهار برابر متوسط جهانی است.
وی اضافه کرد: در این راستا، کارگروهی در وزارت نفت به ریاست وزیر نفت وعضویت معاون علمی و فناوری رییس جمهور، پژوهشگران و متخصصان در حوزه های مختلف و با محوریت سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور تشکیل شده است که، در این کارگروه نسبت به تدوین دستورالعملی برای تحقق این هدف اقدام شده است.
وی با بیان اینکه با استفاده از فناوری‎های جدید قابل ارایه از سوی شرکت های دانش بنیان می توان مصرف واحدها را مدیریت و کنترل کرد، گفت: موضوع کنترل هوشمند مصرف‎کنندگان بزرگ انرژی از راه دور خصوصا آن دسته از مصرف کنندگانی که انرژی خود را از وزارت نفت تامین می‎کنند بازار مناسبی برای شرکت‎های دانش‎بنیان فعال در این بخش است که می‎توان با استفاده از توانمندی‎های آنان در این بخش ورود کرده و نسبت به اجرای چنین برنامه هایی با استفاده از محصولات تولیدی آنان اقدام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :