آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5558
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 0:36
تعداد بازدید : 934

با حضور وزير دفاع

سامانه پدافند هوايي هوشمند ارتفاع پست افتتاح شد

خط اورهال و بهینه ساز سامانه پدافند هوایی هوشمند ارتفاع پست و همچنین خط تولید انبوه سامانه جعبه سیاه انواع هواپیما و بالگرد با نام شاهد، با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

واحد مرکزی خبر- جستجو و تعقیب همزمان اهداف در ارتفاع پست،استفاده همزمان از جستجوی فعال راداری و غیرفعال اپتیکی، ایجاد امکان فرماندهی و کنترل همزمان انواع سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی، قابلیت جابه‌جایی سریع سامانه‌ها و مقابله جنگ الکترونیکی از ویژگی‌های سامانه پدافند هوایی هوشمند ارتفاع پست است.
بهینه‌سا زی سامانه پدافند هوایی هوشمند ارتفاع پست موجب افزایش توان عملیاتی در ارتفاع کم و دفاع نقطه‌ای از مناطق حساس و استراتژیک در مقابل هواپیماهای جنگی، بالگردها، هواپیماهای بدون سرنشین و همچنین موشک‌های هوا به زمین دشمن خواهد شد.با کمک سامانه جعبه سیاه شاهد نیز می‌توان برای ثبت پارامترهای پروازی، تصاویر و صدای کابین خلبان در انواع پرنده‌ها اقدام کرد.
نامحدود بودن پارامترهای قابل ثبت،امکان تطبیق و سازگاری با هر نوع پرنده، تکنیک نوین پردازش و تفسیر هوشمند صوت و تصویر، مقاوم بودن در برابر شرایط سخت محیطی و مطابق بودن با استانداردهای بین‌المللی از ویژگی‌های سامانه جعبه سیاه شاهد است. این سامانه (جعبه سیاه شاهد) قابلیت ذخیره‌سازی داده‌های پروازی را برای دو هزار و 200 ساعت دارد.
این سامانه همچنین قابلیت ذخیره‌سازی صوت کابین خلبان برای 40 ساعت از سه کانال صوتی و ذخیره‌سازی تصاویر داخلی کابین را از 30 دوربین برای 10 ساعت داراست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :