آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5574
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 1:16
تعداد بازدید : 884

با هدف آشتی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات با کتاب‌خوانی

نمایشگاه تخصصی کتاب در حوزه فاوا در سازمان نصر برپا شد

اولین نمایشگاه کتاب در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه ای و انجمن ناشران بین المللی از امروز آغاز به کار کرد.

 روابط عمومی ‌سازمان نصر- مهندس فریبا مهدیون، مسوول برگزاری این نمایشگاه گفت: هر نوع فعالیتی به نحوی وابسته به تکنولوژی فناوری اطلاعات است و با توجه به گسترش و کاربرد این ابزار در تمامی ‌زمینه‌ها لازم است که سطح دانش متخصصان افزایش یافته و به‌روز باشد. بنابراین یکی از ابزار آن کتاب‌خوانی و آشنایی با آخرین تکنولوژی روز دنیاست.
وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که بسیاری از کتاب‌ها به صورت الکترونیکی و رایگان قابل دانلود است و این مشکل تنها مختص کتاب‌های حوزه فناوری اطلاعات نیست بلکه در تمامی ‌زمینه‌ها متقاضی تهیه کتاب به صورت چاپ شده، کم شده است. مهدیون هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشتی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات با کتاب‌خوانی و توانمندسازی و ظرفیت سازی اعضای سازمان برشمرد و گفت: انتظار ما این است که نمایشگاه، مورد استقبال متخصصان این حوزه قرار گیرد و موجب دلگرمی‌سازمان برای ادامه این گونه فعالیت‌ها باشد.  عضو هیات مدیره سازمان نصر تهران با اشاره به روند برگزاری نمایشگاه گفت: ما موضوعات مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت و بازاریابی را انتخاب و برای انجمن ناشران ارسال کردیم. انجمن ناشران نیز طی یک فراخوان موضوع را به اطلاع اعضای خود رساند و در نهایت چهار ناشر جهان ادیب، ویژه نشر، کتیبه و آوند دانش که هر کدام نمایندگی چندین انتشارات بین‌المللی را دارند، برای حضور در نمایشگاه و ارایه کتب تخصصی این حوزه انتخاب شدند. وی افزود: با توجه به اینکه فرصت برای انجام هماهنگی جهت برگزاری این نمایشگاه بسیار کم بود اما ضمن توافق با نماینده انجمن ناشران بین‌المللی توانستیم این نمایشگاه را با ارایه حدود 500 عنوان کتاب برگزار کنیم.  مهدیون با اشاره به برگزاری نمایشگاه به مدت 3 روز گفت: علاوه بر افزایش نرخ ارز، کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه با قیمت قبلی ارایه می‌شود و علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه نیز از حداقل 20 درصد تخفیف برای خرید هر جلد کتاب برخوردار خواهند بود. مسوول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران، تقارن برگزاری این نمایشگاه را با برگزاری مجمع عمومی‌سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، فرصت مناسبی برای بازدید نمایندگان سازمان در سایر استان‌ها از این نمایشگاه دانست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :