آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5584
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 1:39
تعداد بازدید : 354

کوتاه خبر

کلاهبرداری از تجار
در پی نبود سیستم بانکی بین المللی
رییس اتاق بازرگانی ایران و امارات گفت: در نبود سیستم بانکی بین المللی مناسب احتمال کلاهبرداری از تجار کشور بالا می رود. مسعود دانشمند، عضو هیات رییسه اتاق مشترک ایران و چین درباره ضعف های نبود سیستم بانکی مناسب در تعاملات تجار کشور اظهارداشت: کلاهبرداری از تجار ایرانی به واقعیت خیلی نزدیک است؛ این اتفاق بیشتر در کشورهایی رخ می دهد که کنترل مالی کمتری در کارهای آنها وجود دارد و چین از جمله این کشورها است.

ذخایر 907 تنی طلای ایران
رییس اتاق بازرگانی تهران از ذخیره 17.5 ملیارد دلار طلا با نرخ خرید هر اونس 600 دلار (معادل 907 تن طلا) و 120 میلیارد دلار ارز در ایران خبر داد. با اعلام این ارقام تصریح کرد: ایران از نظر ذخایر ارزی و طلا هیچ کمبودی ندارد و بالاترین ذخایر ارز و طلا را داریم.، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی برای مردم وجود ندارد.

عیدی امسال کارگران؛
 بین 660 تا 990 هزار تومان
کارگران امسال حداقل 660 هزار تومان و حداکثر 990 هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.  پرداخت عیدی کارگران و مشمولان قانون کار موضوعی است که ساز و کار اجرایی آن، میزان عیدی و وظیفه کارفرمایان در این زمینه در قانون کار دیده شده است. قانون کار کشور می‌گوید کارفرمایان موظف هستند تا قبل از پایان سال کاری نسبت به تامین و پرداخت عیدی کارگران و افراد مشمول قانون کار اقدام کنند که میزان آن دو برابر حداقل دستمزد و حداکثر نیز سه برابر آن خواهد بود. کارمندان و بازنشستگان هم براساس اعلام دولت، امسال 350 هزار تومان عیدی دریافت خواهند کرد.

بودجه‌ریزی سال ۹۱ در دقیقه ۹۰
رییس جمهور در حالی قرار است امروز لایحه بودجه سال ۹۱ را به مجلس ارایه دهد که هنوز بودجه‌نویسی به مرحله نهایی خود نرسیده و ظاهرا تدوین لایحه دولت در دقیقه ۹۰ هم ادامه داشته است. بودجه نویسی برای سال ۹۱ در حالی دقایق پایانی را روز گذشته پشت سر می‌گذاشت که به گفته ممبینی، معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور هنوز ارقام بودجه نهایی نشده است. به گفته وی دلیل نهایی نشدن ارقام لایحه بودجه ۹۰ تغییر منابع و مصارف است. این در حالی است که برخی اخبار از تلاش دولت برای اضافه کردن بندهایی به لایحه بودجه ۹۱ در ساعات باقی مانده تا زمان ارایه به مجلس حکایت کردند.

بیمه تكمیلی انفرادی و خانوادگی امكان‌پذیر شد
رییس كل بیمه مركزی از امكان‌پذیر شدن بیمه تكمیلی انفرادی و خانوادگی خبر داد و گفت: در گذشته این نوع بیمه به صورت گروهی امكان‌پذیر بود.  محمد كریمی ‌افزود: دستورالعمل بیمه تكمیلی انفرادی و خانوادگی به شركت‌های بیمه‌ای ابلاغ شده است.  وی با بیان این كه، بیمه مسافران در خارج از كشور اجباری است، اظهار داشت: این بیمه در ایران اختیاری است، اما آمادگی داریم این خدمات را ارایه دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :