آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5588
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1390 1:47
تعداد بازدید : 830

رصد درخواست تسهیلات از طریق سامانه الکترونیکی در بانک ملی

مدیرعامل بانک ملی از ایجاد سامانه الکترونیکی برای کنترل و نظارت بر درخواست و اجرای مصوبات خبر داد و افزود: پس از آماده سازی این ابزار، گشایش ها صورت خواهد گرفت.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیکی- فرشاد حیدری در یک نشست خبری که در وزارت اقتصاد برگزار شد در مورد آخرین وضعیت بررسی‌های صورت گرفته در مورد فساد بزرگ مالی در کشور گفت: از نیمه دوم شهریور ماه وارد بانک ملی شدم. در این بانک دو آسیب در این ارتباط مورد بررسی و اصلاح قرار گرفت، به طوری که آیین‌نامه‌های اعتبار اسناد داخلی شفاف نبود؛ به همین دلیل این آیین‌نامه‌ها اصلاح و ابلاغ شد.مدیرعامل بانک ملی افزود: ایجاد سامانه الکترونیکی برای کنترل و نظارت بر درخواست و اجرای مصوبات در حال پیاده‌سازی و آماده‌سازی است؛ بنابراین پس از آماده‌سازی این ابزار، گشایش‌ها صورت خواهد گرفت. مدیرعامل بانک ملی اضافه کرد: رشد منابع بانک ملی، دو برابر رشد منابع نظام بانکی کشور بوده است و این امر افزایش اعتماد عمومی‌ به بانک ملی را نشان می‌دهد. در بحث فساد بزرگ مردم هیچ گاه تخلف چند نفر را به حساب کل بانک نمی‌گذارند و درب این بانک به روی مردم باز است.
 حیدری با اشاره به اجرای طرح پیش فروش سکه در بانک ملی در دو مرحله گفت: در مرحله اول 4 میلیون قطعه سکه پیش فروش شد که 32 تن طلا را شامل می‌شود.
 وی با بیان اینکه رقم عمده سکه فروش رفته در بانک ملی مربوط به پیش فروش سکه است، افزود: میزان فروش سکه نقدی فروش رفته، رقم بزرگی نیست.

 تسهیلات بیش از جذب سپرده
وی ادامه داد: میزان تسهیلات پرداختی بانک ملی کمی‌بیش از توان وام دهی این بانک بوده است و پرداخت تسهیلات به کل شعب نیز ابلاغ شده است. به گفته مدیرعامل بانک ملی، این بانک دارای سه هزار و 377 شعبه، با 670 هزار میلیارد ریال منابع و 540 هزار میلیارد ریال، تسهیلات اعطایی طی سال جاری است.
 رییس شورای هماهنگی مدیران بانک‌های دولتی درباره سهمیه ارز مسافرتی بیان کرد: در بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که ارز مسافری باید تامین شود ضمن آنکه ارز مورد نیاز را بانک مرکزی می‌تواند تامین کند.
حیدری همچنین از افزایش سهمیه ارز مسافرتی به ۱۵۰۰ دلارخبرداد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :