آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5603
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 9:41
تعداد بازدید : 591

معاون سازمان فناوري اطلاعات خبر داد:

الزام دستگاه ها براي تجهيز به سيستم هاي مديريت امنيت اطلاعات

در برنامه پنجم به تمامي دستگاه ها تكليف و گفته شده است كه تمامي آنها بايد تا پايان سال دوم برنامه به سيستم هاي مديريت امنيت اطلاعات مجهز شوند.

ایسنا- اسماعيل رادكاني، معاون گسترش IT سازمان فناوري اطلاعات گفت:  ما درصدد پيشبرد اهداف و اقدامات لازم هستيم ولي اهداف اصلي اين است كه شركت‌هاي توانمند را در زمينه‌هاي مديريت امنيت اطلاعات شناسايي كرده و به آنها پروانه فعاليت بدهيم كه در حال حاضر براي برخي شركت‌ها اين فرآيند انجام شده است.
به گفته او خريد تمامی محصولات امنيتي براي محصولات خارجي ممنوع است اما متقاضيان در شرايط خاص مي‌توانند از سازمان فناوري اطلاعات تاييديه بگيرند.
وي افزود: ‌زمينه اين حوزه باز است و هر شركتي بتواند در هر حوزه‌اي از مديريت امنيت اطلاعات اعم از آموزش و مشاوره، فعاليت كند، مي‌تواند سوابقش را ارایه دهد.
وی ادامه داد: بررسي و احراز صلاحيت براي فعاليت‌ اين شركت‌ها كه بايد در دستگاه‌های ذيل ماده پنج قانون خدمات كشوري فعاليت كنند، برعهده سازمان فناوري اطلاعات است تا پروانه‌هايشان را صادر كند.
معاون گسترش فناوري اطلاعات سازمان IT درباره ايمن‌سازي توليدات داخل در مباحث امنيتي خاطرنشان كرد: فراخواني را ترتيب داديم تا شركت‌هايي با محصول داخلي و فعاليت در حوزه امنيت شناخته شوند و بعد از تست‌هاي الزام‌آور در اين حوزه، گواهي كيفيت بگيرند تا از آن پس محصولات‌شان در دستگاه‌هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد.
وي گفت: بخشنامه‌اي در ارديبهشت‌ماه به تمامی دستگاه‌هاي دولتي ابلاغ شد تا خريد همه محصولات امنيتي به واسطه آن ممنوع شود، مگر آنكه در موارد خاصي باشد و در آن شرايط بايد از سازمان فناوري اطلاعات تاييديه بگيرند.
او ادامه داد: البته بايد گفت سازمان به راحتي مجوز خريد محصول خارجي صادر نمي‌كند مگر آنكه به اين نتيجه برسد كه مشابه آن توليد داخلي نشده است و آن وقت با ملاحظات اتخاذ شده براي نمونه خارجي اجازه خريد مي‌دهد.
وي درباره شركت‌هاي امنيتي فعال در داخل كشور خاطرنشان كرد: براساس آنچه عنوان مي‌شود در داخل كشور، سه و چهار شركت كه محصول امنيتي ارایه مي‌دهند، وجود دارد اما محصول آنها بايد ارزيابي و استانداردهاي آنها بررسي شود.
رادكاني همچنين درباره توقف كار ضد ويروس «ايمن» گفت: مشكلات رفع شده و مجددا «ايمن» به توليد و فروش محصول امنيتي خود، روي آورده و حتي نسخه‌اي جديد را به بازار عرضه كرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :