آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5604
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 9:46
تعداد بازدید : 494

عضو شورای حل اختلاف جرایم رایانه‌ای:

ایجاد پورتال الكترونیكی بررسی جرایم رایانه ای در انتظار بودجه

پیشنهاد ایجاد پورتال الكترونیكی برای رسیدگی به جرایم رایانه ای از طریق اینترنت و وب به مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم رایانه ای ارایه و در حال بررسی است.

تلنا- عضو اصلی شورای حل اختلاف جرایم رایانه‌ای درباره نقطه تمایز مجتمع قضایی «شماره 34» رسیدگی به جرایم رایانه‌ای گفت: باید رسیدگی به پرونده‌ها و اعلام رای نهایی صادر شده از طریق اینترنت و وب باشد. در این طرح پیشنهاد ایجاد پورتالی را داده‌ایم تا افراد بتوانند به صورت الكترونیكی لایحه و یا شكایت خود را ارایه دهند.
وی در ادامه افزود: با ایجاد این پورتال در صددیم تا آنجا كه ممكن است شاكیان حتی ارایه مستندات را اسكن و از طریق ایمیل برای رسیدگی به این مجتمع ارایه كنند تا به شدت از فساد اداری جلوگیری شود.
عضو اصلی شورای حل اختلاف جرایم رایانه‌ای در ادامه افزود: با ایجاد این سامانه علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت و بالابردن سرعت رسیدگی به پرونده‌ها با حذف سفرهای درون شهری هزینه‌های جاری را كاهش می دهیم.
باقرافخمی گفت: بودجه این طرح هنوز تصویب نشده و همچنان در انتظار منبع تامین و تخصیص بودجه بسر می برد كه در صورت موافقت با آن از سال آینده طرح ایجاد پورتال الكترونیكی برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای اجرایی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :