آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5632
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 10:16
تعداد بازدید : 371

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

حركت لاك پشتي در فضاي مجازي ما را به مقصد نمي رساند

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به لزوم راه اندازي نهضت نرم افزاري ديني تاكيد كرد: حركت لاك پشتي در فضاي مجازي ما را به مقصد نمي رساند.

ایسنا- سيدمحمد حسيني گفت: امروزه سرمايه‌گذاري زيادي از سوي آمريكا و غرب در مقوله فضاي مجازي انجام مي‌شود و ما هم  قطعا بايد سرمايه‌گذاري بيش‌تري داشته باشيم.
حسيني ادامه داد: ما در نبرد تمام عيار قرار داريم و آن‌ها هر اقدامي در هر عرصه سياسي و اقتصادي و فضاي مجازي كه بتوانند انجام مي‌دهند و در عرصه مجازي هم جنگ تمام عياري پيش رو داريم.
وي افزود: ما نكات قوت فراوان و مضامين عالي داريم كه بايد به دنيا عرضه شود و نه تنها شبهات و سوالات را روشن كنيم بلكه بايد گفتمان جديدي را هم بر دنيا حاكم كنيم. اين ظرفيت و توان در كشور ما وجود دارد و بايد آنقدر قوي كار كنيم كه در سطح منطقه و جهان جريان‌سازي و حركت گسترده‌اي را ساماندهي كنيم.
وزير ارشاد ادامه داد: آمريكا مي‌خواهد سفارتخانه مجازي ايجاد كند و دشمنان در بسياري از موارد از نيروهاي بي‌جيره‌ و مواجب استفاده و يارگيري مي‌كنند. در فضاي مجازي نيز مي‌خواهند از نيروهاي كشورهاي ديگر به خصوص كشور ما استفاده كنند تا به اهداف خود برسند كه ما هم در مقابل بايد همه جوانان را در اين حوزه بر ضد آنان بسيج كنيم.
وزير ارشاد تصريح كرد: بايد از نيروهاي پراكنده فرهنگي كشور بهره بگيريم و با ساماندهي آنان و تقسيم مسووليت به مبارزه با تهاجم فرهنگي بپردازيم. بايد به سمت و سويي حركت كنيم تا مردم و جوانان ما با زبان‌هاي مختلف آشنا شوند زيرا امروز انتظار ديگري از جمهوري اسلامي ايران وجود دارد كه در گذشته نبوده است.
حسيني تصريح كرد: بايد در عرصه سايبري، نهضت گسترده‌اي را شروع كنيم و با حركت لاكپشتي به مقصد نمي‌رسيم؛ من از جوانان مي‌خواهم اگر مي‌خواهند مطلبي درباره موضوعات ديني بنويسند، بايد مطالعات زيادي داشته باشند و بايد كار تحقيقي بيش‌تري انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :