آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56329
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 12:54
تعداد بازدید : 919

در نشست خبری دمسان رایانه رونمایی شد

دستگاه های ذخیره سازی مبتنی بر شبکه «تی کاس»

مدیر عامل شرکت دمسان رایانه در نشست خبری که به منظور رونمایی از دستگاه های ذخیره سازی مبتنی بر شبکه تی کاس(Thecus) برگزار شد، ضمن معرفی ویژگی ها و کاربردهای این محصول جدید برای کاربران خانگی و شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ، گفت: در جهان مبتنی بر ارتباطات، گرانبهاترین دارایی محتوای دیجیتال و نگهداری و تضمین پایداری آن است که محصول ذخیره سازی تی کاس به دلیل دردسترس بودن و امنیت بالا این امکان را فراهم کرده است.

فناوران- رضا اخلاقی در خصوص دلیل انتخاب این محصول تایوانی و ارایه آن به بازار IT ایران گفت: هم اکنون هر فرد دارای حجم زیادی از داده های شخصی شامل مستندات، فایل های صوتی و تصویری و برنامه های کاربردی است که رایانه شخصی آنها را به انباری از داده های گوناگون تبدیل کرده و اینجاست که استفاده از تجهیزات ذخیره سازی NAS ضرورت دارد.
وی گفت: کمپانی تی کاس با ارایه دو محصول N12000 و N16000 در سطح تجاری به بازار NAS وارد شده و می تواند پاسخگوی تقاضاهای سنگین و پیچیده در زمینه حجم و تعداد تراکنش باشد.
اخلاقی افزود: در گذشته تمایل به استفاده از تجهیزات ذخیره سازی به دلیل وجود موانع زیادی همچون سرعت پایین ارتباطات شبکه ای در LAN، هزینه بالای دیسک سخت، پیچیدگی‎ها و دیگر ملاحظات فنی، وجود نداشت.اما با گذشت زمان و پیشرفت زیرساخت های شبکه  به همراه کاهش هزینه ها راه برای ارایه تجهیزات ذخیره سازی NAS هموار شد.
 اخلاقی در مورد ویژگی های محصولات ذخیره سازی تی کاس،  گفت: دسترس پذیری بالا، قابلیت افزایش فضای مجازی و افزایش پهنای باند شبکه از مهم ترین ویژگی های این محصولات است به گونه ای که تمام اطلاعات به طور کامل و بدون تاخیر همواره در دسترس است و به راحتی  با تلفن همراه خود می توان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد.
وی اضافه کرد: در واقع همه اطلاعات به طور جداگانه بر روی دو دستگاه NAS یکسان نگهداری می شود و در صورت بروز هرگونه رخدادی بر روی یکی  از دستگاه ها دیگری بدون وقفه شروع به سرویس دهی می کند.
مدیر عامل شرکت دمسان رایانه همچنین گفت: در صورت نیاز به افزایش فضای ذخیره سازی به راحتی می توان حجم ذخیره سازی را با اتصال به دستگاه های جدید افزایش داد به اینگونه که بر روی بستر شبکه 10GbE امکان اتصال 8 دستگاه به یکدیگر و در غالب یک دستگاه واحد ذخیره سازی مجتمع وجود دارد.
اخلاقی افزود: دستگاه های ذخیره سازی تی کاس از تکنولوژی SAS برای اتصال هاردهای داخلی با سرعت انتقال 6Gbit پشتیبانی می کنند.
وی در مورد امنیت این دستگاه‎ها نیز گفت: تمام محصولات با مشارکت آنتی ویروس مک‎آفی اطلاعات ذخیره شده روی خود را به طور منظم در برابر تهدیدات محافظت می‎کند و هزینه‎ای برای کاربران ندارد.
اخلاقی با بیان اینکه دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات تی کاس حجمی معدل 500 ترابایت را پشتیبانی می کنند، گفت: در صورت عملکرد نادرست و یا یکی از دیسک های داخل دستگاه، به سرعت هاردی دیگر جایگزین شده و اطلاعات بازنویسی می‎شوند.
وی کیفیت، نوآوری، یکپارچه سازی و اطمینان پذیری را از نقاط برتری این محصولات ذخیره سازی نام برد و گفت: شرکت تی کاس و اینتل برای توسعه  سخت افزار و نرم افزار ارایه کننده سرویس ذخیره سازی، همکاری خوبی باهم دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :