آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56348
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 13:48
تعداد بازدید : 1084

با اختراع جدید کانن

بزرگنمایی تا 45 برابر زیر آب ممکن شد

اختراع تازه ثبت شده کانن می تواند عکاسی در زیر آب با قدرت 45 برابر بزرگنمایی را برای کاربران فراهم کند. این اختراع فعلا ثبت شده و هنوز مشخص نیست کانن از آن در چه دوربینی بهره خواهد برد.


DigiKala- دوربین های حرفه ای مقاوم شده در برابر نفوذ آب به واسطه پوشش هایی که در اطراف آن ها برای عکس برداری زیر آب قرار می گیرد یا بزرگ تر از حد نرمال هستند یا در توانایی های عملکردی ضعیف ظاهر می شوند. از طرفی دوربین های ضدآب کامپکت دارای مشکلات و محدودیت های بسیاری از جمله در میزان زوم هستند. شرکت کانن برای مدتی است دوربین های کامپکت ضدآبی را به بازار می فرستد که از سال 2009 با D10 سلسله خود را آغاز کردند و تا همین اوایل سال به D30 رسیدند. مدل D10 با لنز 35-105 میلی متری 3x  ساخته شده بود و در مدل های D20 و D30 این اعداد به فاصله های کانونی 28 میلی متر واید انگِل و 140 میلی متر تله فوتو با حداکثر زوم 5x  افزایش پیدا کردند.همان طور که می بینید کاربران چنین دوربین هایی با محدودیت هایی جدی در میزان زوم مواجه هستند. حالا اختراعی از سوی کانن به ثبت رسیده که امیدوار است در آینده ای نزدیک این مشکلات را حل کند. این پتنت که ممکن است در قالب یکی از دوربین های سری D سر از بازار در بیاورد، می تواند تا 45x زوم را برای کاربر فراهم کند.اگرچه این ویژگی در نگاه اول برای عکاسان بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، اما در طراحی و عملکرد این لنز نیز احتمالا محدودیت هایی وجود خواهد داشت. گذشته از این موارد، با توجه به استفاده احتمالی این لنز با یک سنسور بسیار کوچک، f/9 می تواند میزان دقت تصویر را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهد و ناگفته پیداست که این دقت پایین در تله فوتو نمود بیشتری خواهد داشت.
جزییات منتشره در طرح این اختراع یک فاصله کانونی 26 تا 1170 میلی متر، 12 مورد از اجزای لنز در 9 گروه، اجزاء آسپریکال، یک لنز UD و یک لنز فلوریت را نشان می دهد. این طرح فعلا در حد یک پتنت ثبت شده و هنوز مشخص نیست که از آن در دوربینی واقعی استفاده خواهد شد یا خیر، اما به هر حال این چنین اختراعاتی می تواند سرعت پیشرفت دوربین های کامپکت و فناوری های عکاسی زیر آب را سرعت بخشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :