آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56360
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 14:10
تعداد بازدید : 1098

نگاه جهان به یک باریکه

طی یک هفته اخیر انتشار اخبار غزه از سوی خبرنگاران، عکاسان و کاربرانی که در غزه به سر می برند، مورد توجه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت. بیش از رسانه ها، توییت ها و پست هایی که کاربران از غزه منتشر می کنند مورد توجه کاربران پیگیر اخبار غزه است.

شبنم کهن چی
مذاکرات گروه همراه محمدجواد ظریف در وین و بازگشت آنها به ایران تحت تاثیر جام جهانی و خشونت در غزه قرار گرفت و در شبکه های اجتماعی بازتاب چندانی نداشت. اما آنچه مورد توجه کاربران بود کمتر شدن فعالیت ظریف در توییتر و فیس بوک بر خلاف مذاکرات پیشین بود. مدتی است وزیر امور خارجه که فعال ترین دولت مرد در شبکه های اجتماعی بود، در این شبکه ها کمرنگ شده است.

کاربرانی که دو هفته پیش نسبت به اجرای طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران انتقاد داشتند، هفته گذشته با واکنش برخی از مسوولان در حمایت از تفکیک جنسیتی در محیط کار روبه رو شدند. از جمله این مسوولان می توان به برخی از نماینده های مجلس و وزرا اشاره کرد.

اخبار مربوط به روزنامه نگاران نیز هفته گذشته در شبکه های اجتماعی داغ بود. صبا پیک آذر که مدت ها در محل نامعلومی نگهداری شده بود و بعد از تماس با خانواده اش مشخص شد در اوین به سر می برد، هفته گذشته در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه محاکمه شد. این خبر در کنار وضعیت جسمانی صبا پیک آذر از جمله خبرهای داغ روزنامه نگاران در شبکه های اجتماعی بود. مرخصی چهار روزه زیدآبادی نیز از دیگر اخباری بود که کاربران شبکه های اجتماعی با دوستانشان به اشتراک گذاشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :