آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5638
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 10:52
تعداد بازدید : 1705

نتيجه، نتيجه، نتيجه

خوشبختانه موضوع كاستن از سرعت اينترنت و گرفتن مشترك بيش از حد استاندارد كه آن را كم فروشي اينترنتي مي نامند، بيش از اين پنهان نمانده و مورد توجه توامان كاربران، رسانه ها و البته نهادهاي ناظر و مسوول قرار گرفته است.اگرچه به تعبيري ديگر نمي توان عرضه اينترنت در كشور را به دو بخش خصوصي و دولتي سابق تقسيم كرد چراكه بر اساس قانون، شركت مخابرات ايران نيز خصوصي شده است. اما حتي بر اساس تقسيم بندي مرسوم خصوصي ها و شركت مخابرات، اخبار، وجود كم فروشي اينترنت را تاييد مي كند.اما در حالي كه خبر روشن و مشخصي از نام و شركت هاي متخلف خصوصي در كم فروشي اينترنت به چشم نمي خورد،

ظاهرا سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي (رگولاتوري) به عنوان سازمان ناظر بر بازار ارتباطات كشور ابايي از بردن نام شركت مخابرات و اعلام رسانه‌اي كم‌فروشي اينترنت از سوي ايشان ندارد.اخيرا معاون نظارت و اعمال قانون رگولاتوري در گفت‌و‌گو با يك خبرگزاري از كم‌فروشي اينترنت توسط مخابرات خبر داده و گفته “آنچه تاکنون در بررسي موضوع کم‌فروشي به دست آورده‌ايم بيشتر، فروش مخابرات است که بيش از اندازه‌اي که پهناي باند تامين کرده مي‌فروشد و اين مصداق کم فروشي است.”وي همچنين تاكيد كرده “ رگولاتوري استان به استان در حال بررسي اين موضوع است.”گذشته از آنكه نام بردن صريح  از مخابرات ايران به برند اين شركت لطمه مي‌زند يا نه، اقدام رگولاتوري در جديت برخورد با كم‌فروشي اينترنت قابل تقدير است. اگرچه پيش از اين نيز رگولاتوري صراحتا خبر از تخلف و صدور حكم محكوميت يك شركت مخابرات استاني در رسانه‌ها داده است، ليكن شاهد رويه مشابهي در مورد شركت‌هاي خصوصي در اين عرصه نيستيم.
موضوع مذكور نيز اين احتمال را مي‌رساند كه ظاهرا در بخش خصوصي كم‌فروشي رخ نمي‌دهد، كه البته رد يا تاييد آن به عهده رگولاتوري است.ليكن فارغ از مساله مورد اشاره، آنچه بيش از هر چيز مصرف‌كنندگان و رسانه‌ها را چشم انتظار نگه داشته، فقط سه كلمه است، “نتيجه، نتيجه و باز هم نتيجه”. كاربران گذشته از انتظار براي انتشار اسامي شركت‌هاي متخلف براي كمك به شناخت سرويس‌دهنده مناسب، منتظر نتايج كيفي خدمات شركت‌هاي اينترنتي در نتيجه اقدامات سازمان رگولاتوري هستند. اين مهم تنها باعث شناخت متخلفان نمي‌شود بلكه زمينه را براي رشد بيشتر شركت‌هاي درست‌كار نيز فراهم مي‌كند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :