آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56397
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 11:23
تعداد بازدید : 949

با هدف تامین بودجه انجام می شود

انتشار اوراق قرضه برای شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات با بیان اینکه پروژه شبکه ملی اطلاعات تا کنون بودجه عمرانی دریافت نکرده گفت: ممکن است برای جبران کمبود بودجه اوراق قرضه بفروشیم.


ایسنا - محمود واعظی گفت: با توجه به این که ظرف امسال و سال آینده مهم ترین برنامه ما در وزارت ارتباطات اجرایی کردن شبکه ملی اطلاعات است، اکثر اقدامات در راستایی انجام می شود که این شبکه زودتر اجرایی شود، اما به هرحال تا این ساعت هنوز هیچ مبلغی به عنوان بودجه عمرانی در اختیار ما قرار نگرفته است.
وی گفت: آنچه تاکنون به عنوان بودجه دریافت شده تنها مربوط به هزینه های جاری مانند پرداخت حقوق کارمندان بوده و پس از آنکه بودجه طرح های عمرانی واریز شود ما مباحث اجرایی مربوط به شبکه ملی اطلاعات را دنبال خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات گفت: البته با این وجود براساس طراحی صورت گرفته برای شبکه ملی اطلاعات ما امسال به شدت با کمبود بودجه مواجه خواهیم بود و به همین دلیل ممکن است یکی از راه های ما برای تامین هزینه ها انتشار اوراق قرضه باشد.
واعظی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا از بودجه شبکه ملی اطلاعات رقمی به شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی نیز تعلق می گیرد که صرف نظارت بر این طرح شود، توضیح داد: شورای عالی فضای مجازی نیاز به پول های این چنینی ندارد، چرا که در دولت برای این شورا بودجه ای مجزا در نظر گرفته شده و برای پیش برد برنامه های شورا و نظارت بر طرح ها می توان از همین بودجه استفاده کرد.
وی درباره برخی صحبت ها مبنی بر لزوم اختصاص 10 تا 20 درصد از بودجه شبکه ملی اطلاعات برای بحث نظارت توسط مرکز ملی فضای مجازی گفت: در گذشته در شورای عالی فضای مجازی روش غلطی وجود داشت و به واسطه آن عده ای قصد داشتند که در امور اجرایی دخالت کنند، اما اکنون می تواند بیشتر تمرکز این شورا بر سیاست گذاری و به تصویب رساندن موارد مختلفی که در انتظار تصویب هستند باشد.
به گفته وی وظیفه دیگر این شورا هم نظارت بر سیاست هاست و بر همین اساس به نظر می رسد افرادی که بحث دریافت بودجه جداگانه برای نظارت را مطرح می کنند بیشتر با ذهنیت گذشته کار می کنند اما بعید است دولت دکتر روحانی با این نوع هزینه ها موافق باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :