آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56408
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 11:57
تعداد بازدید : 827

رونق بازار رایانه های شخصی در خاورمیانه

عرضه رایانه های شخصی به اروپا، خاورمیانه و آفریقا(EMEA) در فصل دوم سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۱.۹ میلیون دستگاه رسیده است. ایتنا- مرکز تحقیقاتی IDC اعلام کرده است این رقم، رشد ۱۰.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.
این افزایش عرضه و فروش رایانه های شخصی در حالی اتفاق افتاده است که منطقه EMEA برای هفتمین فصل متوالی کاهش فروش محصولات مذکور را تجربه کرده بود و به گفته کارشناسان، بازنشسته شدن سیستم عامل ویندوز XP و اجبار سازمان های کوچک و متوسط برای خرید محصولات جدید مهم ترین مسئله ای بود که باعث افزایش فروش رایانه های شخصی در این منطقه شده است.
برای منطقه خاورمیانه و آفریقا مرکز تحقیقاتی IDC پیش بینی کرد که بازار رشد ۱.۹ درصدی را تجربه کرده است و البته به روزرسانی رایانه های رومیزی نیز در این منطقه دیده می شود.
رایانه های شخصی همراه در منطقه EMEA نیز با افزایش محبوبیت مواجه شدند و فروش آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸.۳ درصدی را تجربه کرد.
این در حالی بود که در این منطقه فروش رایانه های شخصی رومیزی ۱۴.۱ درصد افزایش یافته است.
این افزایش فروش تا حدودی توانسته است مشکلات موجود در بازار رایانه های شخصی را جبران کند.اما باید توجه داشت که رکورد فروش ۲۵ میلیون دستگاه رایانه در هر فصل بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ هنوز کسب نشده است.
کرایستل لابسکو، مدیر تحقیقات مرکز رایانه های شخصی IDC در منطقه EMEA گفت: وضعیت بازار رایانه ها در این منطقه مثبت ارزیابی می شود و با این وجود باید توجه داشت که کاربران خانگی همچنان تمایل زیادی به خرید این محصولات نشان نمی دهند و تنها کاربران سازمانی از این دستگاه ها خریداری می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :