آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56414
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1393 12:15
تعداد بازدید : 955

معاون فنی گمرک ایران:

ثبت سفارش واردات کالا از ۱۱مرداد حذف می شود

معاون امور فنی گمرک ایران با بیان اینکه ثبت سفارش برای واردات کالا از ۱۱مرداد ماه سال جاری حذف خواهد شد، از ادغام چند واحد برای کاهش تشریفات ترخیص کالا خبر داد و گفت: با ایجاد سامانه اظهار از دور در گمرکات کشور دو واحد احراز هویت و ارزش در یکدیگر ادغام شده و نیز تا پایان شهریور ماه سال جاری این سامانه برای کل گمرکات کشور اجرایی خواهد شد.


فارس- محمدرضا نادری با تاکید براینکه 89 گمرک وارداتی و 120 گمرک صادراتی در کشور در ماه های آینده به سامانه اظهار از دور متصل خواهند شد گفت: در بسیاری از رویه های گمرکی تجدید نظر شده و همچنین برخی مسیرهای واردات و صادرات از مسیر قرمز خارج شدند.
وی افزود: در این راستا سازمان های دیگر نیز به دنبال کاهش تشریفات ترخیص کالا هستند و یکی از این موضوعات حذف ثبت سفارش کالا است که زمان بر بوده و می تواند به شیوه مطلوب تر انجام شود.
نادری از برگزاری جلسات متعدد با مسوولان سازمان توسعه تجارت و ارگان های مربوطه انجام شده تا بتوان با حذف ثبت سفارش، مجوز واردات کالا از طریق ارگان های مربوطه انجام شود.وی تاکید کرد: حذف ثبت سفارش از 11 مرداد سال جاری اجرایی می شود و بر این اساس تمامی سازمان‎های صادر کننده مجوز عملیات ثبت سفارش را بر عهده دارند.
به گفته نادری تمامی مجوزهای اخذ شده برای واردات و صادرات به صورت اتوماسیون داخلی به گمرک می رسد و از این پس شرایط ترخیص کالا و خروج و ورود تسهیل خواهد شد که البته این فرآیند مورد کارشناسی و ارزیابی برای بهتر شدن قرار می گیرد.
معاون امور فنی و گمرکی گمرک ایران با بیان اینکه یک مرحله زمان بندی شده 3 ماهه برای این موضوع در نظر گرفته شده است، گفت: برخی دستگاه ها مجوز ترخیص صادر می کنند که بعد از ورود و خروج کالا خواهد بود و برخی دستگاه ها مجوز ورود کالا به کشور را انجام می دهند که نیاز به مجوزهای خاص خود است که این موضوع به صورت مستقیم از طریق دستگاه ها انجام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :