آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5643
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 11:17
تعداد بازدید : 509

ترکسل ترکیه مدعی شد:

MTN برای حضور در ایران رشوه داد

شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی اعلام کرد: ترکسل ترکیه با ادعای پرداخت وجوه غیر مشروع توسط ام تی ان برای کسب مجوز فعالیت در ایران قصد دارد علیه این شرکت نزد دادگاهی در آمریکا شکایت کند.

خبرگزاری فارس- گروه ام‌تی‌ان، بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه آفریقا اعلام کرد، شرکت ترکسل این شرکت را تهدید کرده است که به دلیل کسب مجوز فعالیت در ایران، ام‌تی‌ان را مورد تعقیب حقوقی قرار خواهد داد.
ام‌تی‌ان امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکسل، بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه ترکیه، قصد دارد ادعایی را علیه این شرکت نزد یک دادگاه آمریکایی مطرح سازد.
بنابر اعلام ام‌تی‌ان، شرکت ترکسل که مرکز اصلی آن در استانبول قرار دارد، استدلال کرده که شرکت ام‌تی‌ان، واقع در ژوهانسبورگ، در فاصله سال‌های 2004 تا 2005 وجوه غیر مشروعی را به یک مقام ایرانی و همچنین یک مقام دولت آفریقای جنوبی برای کسب مجوز فعالیت در ایران پرداخت کرده است.
ام‌تی‌ان در پاسخ به این ادعا، اعلام کرده که این دعوی فاقد وجاهت حقوقی است.
ام‌تی‌ان ایرانسل، واحد شرکت ام‌تی‌ان در ایران، حدود 655 میلیون دلار در شش ماهه منتهی به 30 ژوئن درآمد کسب کرده که حدود نه‌ درصد کل فروش شرکت ام‌تی‌ان بوده است.
براساس این گزارش، ام‌تی‌ان تا پایان ماه سپتامبر گذشته 3/33 میلیون مشترک در ایران داشته است.
کیرل رامافوسا، رییس شرکت ام‌تی‌ان، امروز اظهار داشت: «گذشته از صحت ادعاهای ترکسل، اصل طرح چنین ادعاهایی آن را جدی می‌سازد.»
ام‌تی‌ان کمیته‌ای ویژه را برای رسیدگی به این ادعاها تشکیل داده است.
در روزهای چهارم و پنجم ژانویه ام‌تی‌ان شاهد بزرگ‌ترین افت سهام خود در طی سه سال اخیر در ژوهانسبورگ بود که گفته می‌شود ناشی از نگرانی‌ها در خصوص تحریم احتمالی آمریکا و اروپا علیه ایران و اعتصاب‌ها در نیجریه بزرگ‌ترین بازار ام‌تی‌ان بوده است.
ارزش سهام ام‌تی‌ان امروز با رشد 1/2 درصدی به 29/138 رند در بورس ژوهانسبوگ رسید، که ارزش بازار در اختیار این شرکت را به 261 میلیارد دلار رسانده و آن را به دومین شرکت بزرگ فعال در آفریقای جنوبی تبدیل می‌کند. بیانیه امروز، پس از تعطیل شدن بازارهای ملی منتشر شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :