آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5645
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 11:46
تعداد بازدید : 410

عضو کمیسیون قضایی مجلس:

اپراتورها برای شناسایی مزاحمت های تلفنی مجهز شوند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام کرد: اپراتورها باید از سیستم پیشرفته ای برای شناسایی مزاحمت های تلفنی، استفاده کنند.

موبنا- سید مصطفی طباطبایی نژاد با بیان اینکه تلفن یک ابزار مفید است که استفاده صحیح آن  در زندگی افراد تاثیر بسزایی دارد، گفت: متاسفانه در مواردی از این وسیله ارتباطی برای مزاحمت‌های تلفنی استفاده می‌شود که باید به نوعی مانع از اقدام این حرکت شد.
وی با تاکید بر اینکه برای افرادی که اقدام به مزاحمت تلفنی می‌کنند، باید مجازات های سنگینی در نظر گرفته شود، ادامه داد: در شرایط حاضر مجازات قابل قبولی برای این تخلف در قانون کشور ما وجود ندارد.
وی با پیشنهاد اینکه مجلس با آماده کردن طرحی باید در خصوص ساماندهی این معضل اجتماعی اقداماتی را انجام دهد، بیان کرد: در همین حال دولت و مخابرات  می‌توانند لایحه‌ای از طرف هیات دولت ارایه دهند تا این مشکل  به نوعی حل شود.طباطبایی با تاکید بر اینکه مزاحمت تلفنی از سوی همه اپراتورهای تلفن همراه و حتی تلفن ثابت می‌تواند انجام می‌شود، افزود: به مراتب میزان مزاحمت‌ها از سوی اپراتورهایی بیشتر است که سیم‌کارت‌های ارزان قیمت عرضه در بازار عرضه می‌کنند.
 این نماینده مجلس با بیان اینکه هویت دارندگان همه سیم‌کارت‌های واگذار شده از سوی اپراتورها باید مشخص باشد تا شناسایی صاحبان سیم‌کارت به راحتی امکان پذیر باشد، اعلام کرد: در بسیاری موارد دیده شده است که متخلفان از سیم‌کارت فقط یکبار استفاده می‌کنند و سپس  به راحتی آن را از بین می‌برند.
وی عنوان کرد: این اتفاق برای سیم‌کارت های اپراتور دوم  که با قیمت ارزان قیمت در اختیار همگان قرار می‌گیرد، بیشتر مشاهده شده است.وی افزود:  افرادی که به دنبال فناوری‌های جدید هستند باید راه کارهایی را در نظر بگیرند تا خطرات و تهدیدهای این ابزارها را نیز به حداقل برسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :