آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56474
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 10:32
تعداد بازدید : 921

روبات های کره ای ورزشکاران را تشویق می کنند

وجود تماشاگر با ایجاد حال و هوای هیجان و همینطور تشویق تیم، یکی از فاکتورهای مهم در ورزش ها به خصوص مسابقات جهانی است. اما جالب اینجاست که یک تیم بیس بال کره ای می خواهد به جای استفاده از تماشاگرهای انسانی، روبات های تماشاگر را به ورزشگاه های خود بیاورد تا جو آنها را حسابی هیجان انگیز و پرهیجان کند.


BBC- هواداران تیم "عقاب های هانوا" که نمی توانند در ورزشگاه حضور داشته باشند، از راه اینترنت می توانند این روبات ها را هدایت کنند. این روبات ها می توانند تشویق کنند، سرود بخوانند و حتی موج مکزیکی به راه بیندازند، اما نمی توانند به زمین بریزند. یک کارشناس می گوید برای باشگاه های حرفه ای مهم است که به هوادارانشان بخت بیشتری برای حضور بدهند. مت کاتلر، سردبیر اسپرت بیزینس اینترنشنال در اینباره گفت: این دقیقا همان وضعیتی بود که تیم های فوتبال درجه یک با آن مواجه بودند. اگر شما به باشگاه های بزرگ دقت کنید، می بینید که نمی توان بلیت های فصل را تهیه کرد.  مجبورید که در فهرست انتظار بمانید. حالا پتانسل کسب درآمد هم وجود دارد. شما می توانید هزینه ای بگیرید، حتی به میزان کم، تا به هواداران چشم انداز متفاوتی بدهید.
 جوجه ها
چندان آسان نیست که هوادار "عقاب های هانوا" باشید. در پنج سال گذشته بیش از ۴۰۰ نفر نتوانستند در میان هواداران باشند. هواداران بسیاری با آنها ابراز هم دردی می کنند و آنها را به نام مستعار قدیسان بودا می نامند.هواداران می توانند تصویر خود را روی روبات بارگذاری کنند تا به نمایندگی از آنها در ورزشگاه حضور داشته باشند. هرچند هواداران تیم رقیب نام غیردوستانه جوجه های هانوا را به آنها اطلاق می کنند. اما کسانی که نمی توانند به ورزشگاه بیابند، حالا گزینه ای به شکل یک روبات دارند که به جایشان در آنجا حضور داشته باشند. آنها می توانند حرکات آنها را هدایت و در عین حال چهره خود را روی آن بارگذاری کنند.
 ورزش برای همه
در حالی که روبات های پشتیبان هانوا به عنوان یک راه گریز از سوی هواداران پر و پا قرص ورزش ها مورد قبول واقع نمی شوند، راه حل جدی دیگری هم پیگیری می شود تا افراد بیشتری بتوانند تجریه حضور در مسابقات را داشته باشند.
ژاپن که نتوانست میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را از آن خود کند، امیدوار بود که بتواند مسابقات زنده را در نقاط دیگر به کمک فناوری تمام نگاری یا هولوگرافیک بازسازی کند. این به معنای آن است که در تئوری می توان چند ورزشگاه را پر از هوادار کرد تا همان مسابقه را هم زمان تماشا کنند. زمانی که میزبانی ژاپن منتفی شد و فیفا آن را به قطر واگذار کرد، راه توسعه این ایده هم متوقف شد. کارشناسان مستقل در این که واقعیت مجازی بتواند درست کار کند، شک و تردید داشتند اما در عین حال این جاه طلبی را ستودند.
فناوری های ساده افزوده شده به ورزشگاه ها و میادین ورزشی، همین الان هم چگونگی لذت بردن از مسابقات ورزشی را تغییر داده اند. کاتلر می گوید: در مدت زمان کوتاهی، بیشتر ورزشگاه های لیگ برتر، وایفای خواهند داشت. هر کسی که یک گوشی هوشمند همراه خود داشته باشد، چیزهای دیگری را هم بررسی می کند. روزهایی که مردم به طور کامل مجذوب بازی می شدند، سپری شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :