آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56491
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 12:2
تعداد بازدید : 826

تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تعامل و همکاری شرکت‌ها

واعظی: بخش خصوصی فاوا کنسرسیوم راه بیندازد حمایت می کنیم

وزیر ارتباطات به ایجاد کنسرسیوم های فعال در حوزه ICT برای ارایه سرویس های جدید و با کیفیت به مردم تاکید کرد و گفت: تعامل بخش خصوصی منافع ملت را در پی دارد و وزارت ارتباطات در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.فناوران- محمود واعظی در جلسه دیدار با مدیران بخش خصوصی و اپراتورهای فعال در حوزه ICT اظهار داشت: حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور در حال گذر به نسل های جدید مخابراتی است و باید مشخص کنیم که تا پایان سال 93 در حوزه ICT شاهد چه تحولاتی خواهیم بود.
واعظی با تاکید بر لزوم ایجاد مراکز پاسخگویی مشتریان در شرکت ها گفت: این موضوع در ارزیابی و رتبه بندی شرکت ها توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاثیرگذار است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که به دنبال سوددهی تمامی فعالان بخش خصوصی در حوزه ICT هستیم تصریح کرد: مطابق با تغییراتی که در مسیر ارایه خدمات به مردم اتفاق می افتد کمیسیون تنظیم مقررات تصمیم گیری کرده تا مسیر ارایه سرویس خوب و با کیفیت به مردم هموار شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سرویس دهی مناسب، پرهیز از ایجاد انحصار و تلاش برای ایجاد رقابت سالم را از مدیران بخش خصوصی و اپراتورهای فعال در حوزه ICT خواستار شد و گفت: از بخش خصوصی می خواهیم که با ایجاد تفاهم و همدلی و تشکیل کنسرسیوم های کار آمد برای ارایه سرویس به مردم تلاش خود را افزایش دهند.
مصوبات كميسيون رگولاتوری لازم الاجراست
واعظی در پاسخ به پرسش نماينده شركت هاي PAP با بیان اینکه مصوبات كميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات رادیویی براي تمامي اپراتورها و فعالان حوزه ICT لازم الاجراست درباره اجراي مصوبه ۱۸۶ كميسيون گفت: شركت هاي PAP درصورت اعمال تخفيف ۲۰ درصدي به كاربران از تخفيف پهناي باند شركت ارتباطات زيرساخت برخوردار مي شوند. بر همين اساس ليست شركت هايي كه طبق بررسي هاي رگولاتوري، تخفيف ۲۰ درصدي را به كاربران نهايي يعني مردم ارایه كرده اند به شركت ارتباطات زيرساخت ارایه مي شود تا براساس اين موارد، تخفيف مربوط به پهناي باند براي اين شركتها اعمال شود.
واعظي درباره استفاده از امكانات كابل هاي مسي از سوي اپراتورها افزود: مالكيت كابل مسي به شركت مخابرات تعلق دارد اما استفاده از آن بايد مديريت شود و ما در حال مطالعه و بررسي وضعيت كشورهاي مشابه خودمان در اين حوزه هستيم تا براساس تجربه هاي جهاني در مورد مديريت بهينه آن و استفاده ساير شركت هاي بهره بردار به تصميم گيري درستي برسيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :