آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56501
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 12:21
تعداد بازدید : 721

بزرگ ترین طرح هم کدسازی در خراسان رضوی اجرا شد

با اجرای بزرگ ترین طرح همکد سازی سال جاری در استان خراسان رضوی، شماره تلفن های این استان از هفت رقم به هشت رقم افزایش یافت و هموطنان خارج از استان از اول مرداد ماه 93 می توانند با کد 51 با تمامی شهرهای این استان تماس بگیرند و دیگر برای ارتباط بین شهرهای داخل استان نیازی به گرفتن پیش شماره ندارند.

فناوران- معدنی پور مدیر کل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوئیچ شرکت ارتباطات زیرساخت ، با اعلان این خبر افزود: با هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت و با صدور و توزیع اسناد نامبرینگ (هم کد سازی ) و نظارت بر حسن اجرای آن توسط مراکز مدیریت شبکه این اداره کل، تاکنون 14 استان کشور تحت پوشش 46 مرکز SC/PC شرکت ارتباطات زیرساخت هم کد شده اند.
وی تصریح کرد: تاکنون حدود 5 هزار و 500 پیش شماره در شهر های مختلف تغییر یافته و پیش بینی می شود با اجرای این طرح در 16 استان باقی مانده، حدود 6 هزار و 300 پیش شماره باقی مانده نیز تغییر یابند.
مهندس معدنی پور تصریح کرد: با توجه به حجم انبوه تغییرات تلاش می شود اجرای این طرح با کمترین افت در کیفیت و با سرعت مناسب به انجام رسد.
مدیر کل کنترل و هماهنگی مدیریت شبکه و مهندسی عملیات سوییچ شرکت ارتباطات زیرساخت توضیح داد: هم چنین بری پخش پیام صوتی مناسب ، گویا و نگهداری کدهای قبلی در شبکه تا اطمینان از میرا شدن میل ترافیک به سوی کد های قدیم ، با شرکت های مخابراتی استانی هماهنگی های لازم صورت پذیرفته است .
وی با بیان اینکه یکی از جنبه های مهم این طرح ها اعمال دو تعرفه متفاوت برای ارتباطات شهری و برای ارتباطات بین شهری است ابراز امیدواری کرد:  با اعمال سیاست جدید  نحوه محاسبه مکالمات برحسب ثانیه به جای ثبت پالس شارژینگ که در گذشته در تهیه صورتحساب شرکت های مخابراتی اعمال می شد، رضایت مردم بیش از پیش تامین شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :