آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56508
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 12:32
تعداد بازدید : 839

توضیح رگولاتوری درباره افزایش نرخ مکالمات اپراتور دوم:

اطلاع رسانی ایرانسل ضعیف بوده است

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: افزایش نرخ مکالمات و پیامک سیم کارت های اعتباری ایرانسل از اول مردادماه و مطابق چارچوب مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر- حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تغییر نرخ های ایرانسل اظهار داشت: ایرانسل تصمیم برای تغییرات تعرفه ای خود را 30 تیرماه 93 به رگولاتوری اعلام کرده است.وی با بیان اینکه براساس تصمیمات این اپراتور، تغییرات تعرفه ای برای سیم کارت های اعتباری ایرانسل خواهد بود افزود: براین اساس نرخ تماس از سیم کارت های اعتباری به تلفن ثابت و تعرفه پیامک چندرسانه ای این اپراتور کاهش پیدا کرده است؛ اما تعرفه مکالمات داخل شبکه و خارح از شبکه به مقصد موبایل افزایش داشته است.معاون رگولاتوری با بیان اینکه این تغییرات و افزایش تعرفه ها در چارچوب مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بوده و مغایر با قانون نیست، ادامه داد: طبق مصوبات این کمیسیون، اپراتورهای تلفن همراه می توانند تا 20 درصد تعرفه سیم کارت های دائمی، نرخ مکالمات و پیامک سیم کارت های اعتباری خود را افزایش دهند.
وی با تاکید بر اینکه ایرانسل برای اطلاع رسانی از طریق سایت رسمی و پیامک اقدام کرده است، گفت: بررسی ها نشان می دهد که اطلاع رسانی از طریق پیامک برای مشترکان اعتباری این اپراتور ضعیف بوده و این پیامک به همه مشترکان ایرانسل نرسیده است.
نرخ مکالمات و پیامک سیم کارتهای اعتباری ایرانسل در حالی افزایش یافته است که این اپراتور برای جلب رضایت وزیر ارتباطات حدود دو ماه پیش تعرفه مکالمات سیم کارتهای دائمی خود را کاهش داده بود.
90 درصد مشترکان اپراتور ایرانسل از سیم کارت های اعتباری این اپراتور استفاده می کنند و با تغییرات صورت گرفته تماس داخل شبکه از دقیقه ای 620 ریال به 669 ریال تغییر یافته است. همچنین نرخ پیامک لاتین از 160 ریال به 199 ریال و تعرفه پیامک فارسی از 100 ریال به 105 ریال افزایش پیدا کرده است.
تماس خارج شبکه ایرانسل (از خط ایرانسل به خط ثابت) که پیش از این دقیقه ای 852 ریال بود اکنون به 799 ریال تغییر کرده و تماس خارج از شبکه ایرانسل (از خط ایرانسل به دیگر خطوط تلفن همراه) نیز از 852 ریال به 929 ریال تغییر یافته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :