آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5653
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 14:18
تعداد بازدید : 600

بهترین کتاب های عکس ۲۰۱۱

انتشار کتاب های عکس (Photo Book) از سوی عکاسان و خرید این کتاب ها توسط علاقه مندان عکاسی، از جمله موضوعاتی است که به نظر می رسد در جامعه عکاسی ما قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست. از سویی مشکلات نشر به صورت یک مشکل اصلی مانع مهمی محسوب می شود و از سوی دیگر علاقه و تمایل هنرمندان به چاپ Photo book و خرید آنها توسط علاقه مندان عکاسی کم است. اما شکی نیست دیدن عکس های هنرمندان به صورت چاپ شده در کتاب می تواند فواید بسیاری برای علاقه مندان و هنرآموزان عکاسی داشته باشد. نیویورک تایمز در مقاله ای ۱۰ کتاب عکس برتر سال گذشته را انتخاب کرده است:

1- In the Picture: Self-Portraits, 1958-2011
سلف‌پرتره‌های لی‌فریدلندر که با دوربین از خودش گرفته است. از زیر سایه یک کاکتوس در آریزونا تا روی تخت آی‌سی‌یوی بیمارستان.
2- Permanent Error
آخرین کتاب پیترهوگو که شامل عکس‌های مستندی است از یک منطقه در غنا که به زباله دان تجهیزات کامپیوتری از سراسر دنیا تبدیل شده است.
3- The Unseen Eye
این کتاب را نه یک عکاس که یک مجموعه‌دار منتشر کرده است. وجه مشترک عکس‌های این کتاب، دیده نشدن چشم‌ها یا صورت سوژه‌های عکس‌هاست. در واقع اثری است آنتی‌پرتره.
4- Illuminance
این کتاب عکس جدیدترین کار کاوائوچی، عکاس مشهور ژاپنی و اولین کتاب این عکاس است که در خارج از ژاپن منتشر شد. ویژگی عکس‌های کاوائوچی، توجه به ظرایف، ترکیب‌بندی‌های فی‌البداهه و  جزییات و حالاتی از زندگی روزمره‌ است که به راحتی دیده نمی‌شوند.
5- Vivian Maier: Street Photograp
احتمالا داستان پیدا شدن اتفاقی نگاتیوهای ویوین مایر و معروف‌شدنش را پس از مرگ شنیده‌اید. این عکس‌ها طی سال‌های ۱۹۵۰-۱۹۹۰ در شیکاگو و نیویورک گرفته شده‌اند. این کتاب حاوی همان نگاتیوهاست.
6- You and I
اولین کتاب مونوگراف گذشته‌نگر  McGinely که شامل مجموعه‌ای از عکس‌های دهه اول فعالیتش است.
7- Magnum: Contact Sheets
این کتاب شامل کنتکت ‌شیت‌هایی از مگنوم است که نشان می‌دهد چگونه ادیتورها و عکاسان، عکس‌ها را علامت می‌زدند و انتخاب می‌کردند.
8- Redheaded Peckerwood
این کتاب عکس، شامل عکس‌هایی است در مورد واقعه تراژیک دو جوان ۱۹ و ۱۴ ساله که در فاصله ۳ روز، ۱۰ نفر (از جمله خانواده یکی از خودشان) را کشتند و سپس دستگیر شدند.
9- Mom & Dad
تری‌ریچاردسون در این کتاب به ارایه بیوگرافی از زندگی روزمره پدر و مادرش پرداخته است.
10- Is This Place Great or What
این مجموعه شامل عکس‌هایی از جنبه‌های مصرف‌گرایانه زندگی در جامعه آمریکا، قبل و بعد از بحران اقتصادی است.
منبع:سایت عکاسی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :