آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 5656
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1390 14:30
تعداد بازدید : 1168

نگاه کوتاهی به سایت‌های آگهی

بیلبوردی به وسعت اینترنت

زمانی نه چندان دور روزنامه ای به نام همشهری به خاطر آگهی نامه اش مشهور شد. هنوز هم اگر کسی بخواهد در آگهی ها دنبال چیزی بگردد سراغ همشهری می رود. بعد تر تراکت پخش کن های خیابان های شلوغ شهر، پرچم دار تبلیغات شدند تا راحت از بین این کاغذهای بزرگ و کوچک و رنگی نیاز خود را برآورده کند. مدتی هم بود که شهرداری کلافه از دیوارهایی که شب تمیز می شد و دوباره روز انواع برچسب های چاه بازکنی و تدریس و مشاور املاک روی آن می چسبید، دست به دامن قانون شد تا با اهرم جریمه بتواند آگهی های دیواری را از شهر حذف کند. و اما امروز، هر چند هنوز آگهی های دیواری و کاغذ های رنگی در کف خیابان و روزنامه همشهری به قوت خود باقی است، اما برخی از سایت های اینترنتی هم با انتشار آگهی های آنلاین به کمک کسب و کارهای کوچک و بزرگ آمده اند. حالا ما، به هر طرف نگاه می کنیم تبلیغ ها خودنمایی می کنند از رسانه ها گرفته تا خیابان های شهر و فضای آنلاین؛ این ما هستیم؛ مردمانی غرق شده در دریایی از آگهی های رنگارنگ.

شبنم کهن چی

لوکوپوک
این سایت ابتدا یک سایت حراجی ناموفق بود که به تعطیلی کشیده شد. اما 5 سال بعد با طرح جدیدی کار خود را دوباره آغاز کرد؛ این بار در هیات سایت نیازمندی‌ها یا آگهی‌های اینترنتی. آخرین‌ آمارها – مربوط به مرداد ماه امسال- نشان می‌دهد لوکوپوک هر روز بیش از 25 هزار بازدیدکننده دارد که هر نفر به صورت متوسط از 4 صفحه لوکوپوک دیدن می‌کند.
اگر دنبال چیزی هستید یا می‌خواهید خدمت خود را معرفی و مشتری جذب کنید لوکوپوک دو روش در اختیار شما قرار داده که عبارتند از: انتشار آگهی با عضویت در لوکوپوک و بدون عضویت در این سایت. کاربران می‌توانند آگهی خدمات و محصولات خود را به صورت رایگان – در صورتی که مورد تایید تیم این سایت باشد-  در لوکوپوک منتشر کنند.
لوکوپوک دارای زیرمجموعه‌ای‌ است که امسال در چهارمین جشنواره وب ایران در 5 حوزه بهترین سایت آگهی، بهترین طراحی صفحه اول، بهترین ابزار وب، بهترین الگوی موفق و بهترین ایده سال کاندید شده بود. در نهایت لوکوپوک و زیر مجموعه‌هایش توانستند در چهار بخش آگهی، الگوی موفق، طراحی صفحه اول و ابزار وب رتبه اول را کسب کنند.
[locopoc.com]
توکان
دو سال است که از فعالیت این سایت می‌گذرد. کاربران علاوه بر اینکه در این سایت به آگهی‌های آنلاین دسترسی دارند می‌توانند از اطلاعات بانک مشاغل و مرجع طبقه‌بندی شده وب‌سایت‌ها نیز استفاده کنند. همچنین هر تاجر و فعال اقتصادی می‌تواند با در اختیار داشتن یک صفحه در توکان به نام "مینی پیج" به معرفی خدمات و محصولات خود بپردازد.
ویژگی توکان عضویت در شبکه‌های اجتماعی است که می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را برای آگهی‌ها به ارمغان بیاورد.
طبقه‌بندی موضوعی، یکی از ویژگی‌های این سایت است که می‌تواند به جست‌وجوی آگهی مورد نیاز به کاربران در این سایت کمک کند.
این سایت امسال با داوری کاربران توانست رتبه برتر سایت‌های آگهی جشنواره وب ایران را به خود اختصاص دهد.
[tookan.ir]
ایران اد پست
"گاه فرصت‌های کوچک سرآغاز کارهای بزرگ است" این شعار سایتی است که آگهی‌ها را طبقه‌بندی کرده و به صورت رایگان، ویژه یا ستاره‌دار با تعرفه خاصی به صورت آنلاین منتشر می‌کند. این سایت کمتر از یک سال است که کار خود را آغاز کرده و از آبان ماه امسال تاکنون بیش از یک هزار آگهی آنلاین منتشر کرده و تا لحظه نگارش این گزارش حدود 230 هزار بازدیدکننده داشته است.
بازدیدکنندگان می‌توانند علاوه بر امکان دسترسی به آگهی‌های مختلف، اطلاعاتی درباره آخرین همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، مناقصه‌ها و مزایده‌هایی که برگزار می‌شود نیز به دست بیاورند.
[iranadpost.com]
پارس‌سنتر
اطلاعات این سایت برای محصولات و خدمات شرکت‌های مختلف قبل از اینکه آگهی و تبلیغ محسوب شود، اطلاعاتی است که در یک دایرکتوری محصولات و خدمات به ثبت می‌رسد. مدیران این سایت نیز بیشتر از اینکه معتقد باشند سایتی برای درج آگهی و تبلیغ در دست دارند، معتقدند در حال تکمیل بانک اطلاعات محصولات و خدمات فعالان اقتصادی هستند. در حقیقت وب‌سایت پارس‌سنتر یک فهرست دسته‌بندی شده از محصولات، خدمات، شرکت‌ها، تولیدکننده‌ها و توزیع‌کنندگان ایرانی است.
از جمله مزایای استفاده از پارس‌سنتر می‌توان به امکان عضویت رایگان و ثبت و نمایش اطلاعات متنوع شامل تصاویر و توضیحات برای هر محصول یا خدمت اشاره کرد. به کاربران عضو این سایت یک فضای اینترنتی به همراه آدرس اختصاصی رایگان برای معرفی محصولات و خدمات هر کسب و کار اختصاص داده می‌شود. همچنین مدیران می‌توانند درخواست‌ها، نظرات و سوالات بازدید‌کنندگان در خصوص محصولات و خدمات‌شان را دریافت کرده و به آنها پاسخ دهند.
[parscenter.com]


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :