آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56848
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1393 10:50
تعداد بازدید : 1127

ساخت مستندی درباره تاثیر مخرب بازی های رایانه ای

مدیر گروه مستند شبکه یک از ساخت مجموعه مستند «بازی های خاکستری» با موضوع آسیب شناسی این بازی ها بر پرده تلویزیون خبر داد.


خبرگزاری مهر -
ابوالقاسم ناصری گفت: با پایان ماه رمضان و همزمان با شروع فصل تابستان بسیاری از کودکان برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت خود به سمت بازی های رایانه ای می روند و ساعت ها بدون توجه به عوارض و عواقب ناشی از آن که گوشه گیری و انزوا بخشی از آن است، با این بازی ها مشغول می شوند.
وی افزود: همین مساله گروه مستند شبکه یک را بر آن داشت که مستندی را با عنوان «بازی های خاکستری» با موضوع دردسرهای گرفتار شدن بچه ها در دام بازی های رایانه ای تهیه کند.
مدیر گروه مستند شبکه یک گفت: در این مستند به سراغ خانواده ها و والدین رفتیم که به آنها بگوییم صرف سرگرمی و ساکت بودن فرزندتان هنگام بازی با موبایل یا رایانه کافی نیست بلکه باید علاوه بر مشارکت با کودکان حین بازی، حواسمان به انتخاب نوع بازی ها هم باید باشد که بچه ها به خشونت ناشی از بازی ها گرفتار نشوند.
ناصری ادامه داد: در این مستند همچنین گفته شده است که اگر بچه ها قصد دارند در اوقات فراغت به گیم نت ها بروند والدینشان هم حتما آنها را همراهی کنند.وی با بیان اینکه بازی های رایانه ای در دوران اخیر به یکی از اصلی ترین سرگرمی های کودکان در اوقات فراغت تبدیل شده است، گفت: استفاده زیاد از بازی های رایانه ای آسیب زا است و این آسیب زایی در سنین پایین به مراتب بیشتر است و تعادل زندگی فردی و اجتماعی کودک را بر هم می زند.مدیر گروه مستند شبکه یک تأکید کرد: در برخی بازی های رایانه ای به صورتی آشکار خشونت ترویج می شود و در آن کودک از کشتار افراد در بازی لذت می برد. مهم ترین مشخصه بازی های رایانه ای حالت جنگی اکثر آنها است و فرد باید برای رسیدن به مرحله بعدی با نیروهای به اصطلاح دشمن بجنگد و همین احساس لذت از کشتار می تواند مولد آسیب های ذهنی در کودک باشد.
وی در پایان تاکید کرد: هر قدر صمیمیت و ارتباط عاطفی بین فرزندان و والدین بیشتر باشد، زمینه استفاده از چنین بازی هایی کمتر فراهم می شود.
مستند «بازی های خاکستری» در سه قسمت 30 دقیقه ای و با داستان های متفاوت است که نخستین قسمت آن روز یکشنبه ساعت 19:40 از شبکه یک سیما پخش شد.
قرار است این مستند که به تهیه کنندگی جمال حاتمی آماده پخش شده، از این پس یکشنبه ها در همین ساعت از شبکه یک پخش شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :