آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56858
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1393 11:16
تعداد بازدید : 640

اختصاص 6 درصد از جوایز صادراتی به خدمات فنی و مهندسی

معاون کمک های فنی و تجاری سازمان توسعه تجارت ایران گفت: امسال برای بالا بردن توان رقابت پذیری شرکت های داخلی هزار میلیارد ریال جایزه صادراتی پیش بینی شده که در اختیار صادرکنندگان برتر سال 92 قرار می گیرد.

شاتا - یغمور قلی زاده افزود: انتظار می رود هیات دولت به زودی رقم پیش بینی شده برای صادرکنندگان برتر سال گذشته را ابلاغ کند.
وی با بیان اینکه در بخش کالا به صادرات کالاهای با ارزش افزوده و فناوری بالا جایزه چهار درصد ارزش صادراتی تعلق خواهد گرفت، گفت: در بخش خدمات فنی و مهندسی نیز 6 درصد جایزه در نظر گرفته شده است.
قلی زاده اضافه کرد: بررسی و انتخاب صادرکنندگان نمونه سال قبل کشور در کمیته‎های تخصصی انجام می‎شود و 29 مهر معرفی خواهند شد.
معاون سازمان توسعه تجارت ایران، پیشنهاد 500 میلیارد ریالی کمک دولت به توسعه زیرساخت‎های صادراتی کشور را یادآور شد و گفت: بحث تسهیلات بانکی، یارانه حمل و نقل و جوایز صادراتی در نخستین جلسه شورای عالی صادرات امسال مطرح شد که پس از بررسی در کمیته کارشناسی در جلسه بعدی شورای عالی صادرات درباره آن تصمیم‎گیری می‎شود.
قلی زاده درباره بازاریابی و عرضه توانمندی کشور در نمایشگاه‎های بین‎المللی، گفت: دولت تا سال 89 تسهیلاتی را در اختیار برگزارکنندگان شرکت‎های حاضر در نمایشگاه‎ها اختصاص می‎داد اما این مبلغ از سال 89 به بعد حذف شد.
وی گفت: برای حفظ و توسعه بازار و برگزاری نمایشگاه‎ها، پرداخت یارانه اعزام هیات‎های تجاری و آموزش بخش‎خصوصی در عرصه تجاری تا سقف 200 میلیارد تومان را به شورای عالی صادرات و معاون اول رییس جمهور گزارش شده و دستور پرداخت آن را داده‎ است.وی ابراز امیدواری کرد: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور این بودجه را تامین کند و امسال این اعتبار را در اختیار سازمان توسعه تجارت ایران قرار دهد.معاون کمک های فنی و تجاری سازمان توسعه تجارت ایران، بازدید از گمرک مرزی اینچه برون را خاطرنشان ساخت و افزود: خط آهن اینچه برون راهکاری در تسریع تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و کشورهای همسایه محسوب می‎شود.وی گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و قزاقستان مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: ایران سابقه دیرینه در زمینه همکاری های تجاری، اقتصادی و فرهنگی با کشورهای همسایه دارد که دراین بین گسترش روابط با قزاقستان از اهمیت فراوانی برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :