آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56859
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1393 11:18
تعداد بازدید : 595

پلیس: نصب دوربین مدار بسته توسط اصناف الزامی است

دزدی در مغازه ها، اماکن تجاری و از مردم عادی می تواند تاثیر زیادی روی رفتار و حس امنیت آنها داشته باشد و این در حالی است که با پیشرفت تکنولوژی این فرصت برای همگان فراهم شده است تا با نصب سیستم مداربسته کوچک و نسبتا کم هزینه، سطح خوبی از امنیت را برای این مکان ها ایجاد کنند.
ایسنا - در یک برهه از زمان مغازه دارها با نصب برچسب های مغناطیسی سعی کردند راه را برای دزدان ببندند، اما تجربه نشان داده است که در واحدهای صنفی، نصب برچسب های مغناطیسی روی اجناس در طول زمان بسیار پر هزینه خواهد بود و این در حالی است که در نهایت نمی توان راه را به طور صد درصدی روی امکان سرقت اموال بست. اما در این میان نصب دوربین بسیار تاثیرگذارتر خواهد بود چراکه سارق این امکان را ندارد که بفهمد دوربین او را می بیند یا خیر و این، حس امنیت رابه طور کامل از سارق سلب می کند.
دراین میان اما کیفیت نداشتن تصاویر دوربین مداربسته در حین رسیدگی به پرونده را شاید بتوان یکی از معضلات تمامی کارآگاهان پلیس عنوان کرد، تصاویری که ردی از سارق یا مجرم در آن هست اما بی کیفیت بودن آن نه تنها گره ای از پرونده باز نمی کند بلکه موجب سردرگمی بیشتر نیز می شود؛ با این حال سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا نیز با انتقاد از کیفیت نداشتن این دوربین ها بر لزوم استانداردسازی دوربین های سطح شهر و قانونی کردن آنها تاکید کرد و گفت: باید همه صنوف و اماکن ملزم به نصب این دوربین ها شده و محیط های پیرامونی نیز به این دوربین ها مجهز شوند تا میزان سرقت ها کاهش یابد.
وی با بیان اینکه نصب دوربین سبب کاهش سرقت و شناسایی سارقان می شود، افزود: به نظر می رسد استانداردی برای دوربین هایی که نصب می شوند، صورت نمی گیرد و افراد تنها برای رعایت سرفصل ها که برای گرفتن مجوز لازم است، اقدام به نصب دوربین می کنند در حالیکه این دوربین ها کیفیت لازم را ندارند.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا معتقد است که باید بحث استانداردسازی دوربین های سطح شهر و قانونی کردن آنها برای تمام صنوف و اماکن مورد توجه قرار گیرد چراکه غالبا این دوربین ها حافظه خوبی نداشته و گاها بعد از 24 ساعت، موارد ضبط شده پاک می‎شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :