آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56884
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1393 12:36
تعداد بازدید : 709

تولید سامانه هوشمند نگهداری از اسناد

سیستم نگهداری هوشمند اسناد با 41 ویژگی به منظور جلوگیری از فاسد شدن اسناد و نسخ خطی در کشور تولید شد.

خبرگزاری مهر – پویاخادمیان، مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده سیستم نگهداری هوشمند اسناد و کالا ها گفت: سیستم نگهداری اسناد که به صورت هوشمند عمل می کند می تواند اسناد، اجسام و کالاهای نیازمند به شرایط خاص را نگهداری کند.
وی عنوان کرد: این سیستم علاوه بر نگهداری هوشمند می تواند عملیاتی خاص را با برنامه ریزی قبلی روی کالای مورد نظر انجام دهد که اسناد و یا کالا به خوبی در آن نگهداری شوند.
خادمیان گفت: کاربرد سیستم هوشمند نگهداری اسناد در خدمات نظامی، نگهداری نسخ خطی، نگهداری اسناد شهرداری، داروسازی، شرکت های پتروشیمی و بسیاری از ارگان های دیگر است.
وی با بیان اینکه ایران هفتمین کشوری است که سیستم هوشمند نگهداری اسناد و کالا ها را تولید می کند، گفت: این دستگاه از زمان قبل از انقلاب جزو کالاهای وارداتی کشور محسوب می شده که اکنون توسط محققان در کشور به تولید انبوه و تجاری سازی این دستگاه رسیده است.
خادمیان با بیان اینکه ایده ساخت  سیستم هوشمند نگهداری اسناد از سوی نهاد ریاست جمهوری بوده است، توضیح داد: از تعمیر سیستم های وارداتی نگهداری هوشمند اسناد و تحریم ها در ایران به  فکر دستیابی به دانش فنی تولید سیستم های هوشمند نگهداری اسناد و کالا ها افتادیم.
وی با بیان اینکه کشور ما در تجاری سازی عقب است، افزود: هنوز هم این سیستم با وجود تولید و بومی سازی در کشور، جزو اقلام وارداتی کشور محسوب می شود و در تلاشیم که جلوی واردات را بگیریم و از تولیدات خود در این عرصه استفاده کنیم چرا که از صرفه جویی ارزی بالایی برخوردار خواهد بود.
خادمیان گفت: تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد در کشور در حدود یک سوم قیمت کالای خارجی در کشور به فروش می رود.
وی با بیان اینکه از ابتدا تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد با هدف صادرات شکل گرفته، گفت: در قدم اول ساخت سیستم هوشمند نگهداری اسناد مهندسی معکوس بوده ولی در گام بعدی در بحث الکترونیکی و طراحی دستگاه با تکنولوژی به روز توسط خودمان در کشور تولید شد به طوریکه اکنون دانش فنی تولید این سیستم را به طور کامل در دست داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :