آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 56906
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1393 10:50
تعداد بازدید : 1068

نخستین سایت با دامنه زبان فارسی رونمایی شد

نخستین سایت ایرانی با دامنه زبان فارسی به نشانی امن.بازار راه اندازی شد.

فناوران -  گل مر بحری رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران گفت: مدتی است بحث استفاده از دامنه های به فونت فارسی در کشور مانند دامنه .ایران و .پارسی مطرح شده و سرانجام برای نخستین بار سایتی رسمی با دامنه ای با فونت فارسی به نشانی امن.بازار رونمایی شده است.
وی در مورد اهمیت دامنه .بازار گفت: به دلیل استفاده از واژه بازار در زبان های مختلف از جمله فارسی، عربی، اردو و کردی، این دامنه، فرصتی برای حضور کسب و کارهای ایرانی در بازارهای کشورهای منطقه است. همچنین .بازار دامنه ای متناسب برای فعالیت در زمینه تجارت الکترونیکی است و می تواند به عنوان دامنه مرجع فعالان این حوزه در منطقه مطرح شود.
رییس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نصر تهران در مورد چگونگی راه اندازی این دامنه گفت: به طور معمول برای راه اندازی یک دامنه جدید ابتدا تعدادی سایت پایلوت توسط تیم راه انداز بالا می آید. پس از تست موفقیت آمیز دامنه، تعداد محدودی دامنه به عنوان پیشگام به کسب و کارهایی با برنامه تجاری مشخص و مناسب فروخته می شود.
بحری افزود: گروه آتنا نیز به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، برای خرید یکی از این دامنه ها اقدام کرد و اکنون نخستین سایت پیشگام با این دامنه راه اندازی شده است.
وی با بیان این که این سایت با دامین «امن.بازار» اکنون در دسترس کاربران اینترنت قرار دارد گفت: در امن.بازار قرار است به صورت تخصصی تمامی محصولاتی که به نوعی با حوزه امنیت و تجهیزات ایمنی در ارتباطند، از آنتی ویروس ها برای امنیت افراد و سازمان ها گرفته تا دوربین های مدار بسته و تجهیزات آتش نشانی عرضه شود که از این نظر نیز در نوع خود نخستین است.
وی افزود: فعلا سایت در مرحله آزمایشات اولیه قرار دارد و به همین دلیل تنها محصولات آنتی ویروس کسپرسکی بر روی آن عرضه می شود، اما به زودی، سایر محصولات نیز به تدریج افزوده
خواهد شد.
بحری گفت: تمامی علاقه مندان به عرضه محصولات خود در سایت امن.بازار می توانند درخواست های خود را به همراه معرفی محصول و شرکت شان به نشانی
info@amnbazaar.ir ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :